Reklama

Reklama

Jak pozbyć się złej energii i przyciągnąć bogactwo? Rytuały i talizmany

Czujesz się źle we własnym domu? Czujesz brak sił, energii, a twoja kreatywność spada? Być może jest to wynik wpływu złej energii, która skumulowała się w twoim otoczeniu. Jak ją rozproszyć, a na jej miejsce zaprosić szczęście, zdrowie i finansowe sukcesy?

Aromaterapia, zioła i kadzidła to sprawdzone mistyczne sposoby walki ze złymi duchami, znane od czasów starożytnych. Rytuały oczyszczające są niczym generalne porządki w domu - ale zamiast oczyszczać meble z kurzu, oczyszczają duchowy wymiar przestrzeni naszego życia.

Warto raz na jakiś czas je przeprowadzić, zwłaszcza gdy zaczynamy wyczuwać ciężką i przytłaczającą aurę. Życie w otoczeniu złej energii może pogorszyć nasz stan zdrowia, wywołać chorobę, przynosić pecha.

Zobacz też: Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

Reklama

Podstawowe rytuały oczyszczające

Już pradawni Słowianie znali mistyczną siłę zaklętą w ziołach. Smużenie, czyli palenie i okadzanie domu bukietem ziół, jest znanym od wieków rytuałem oczyszczania. By go odprawić, zwijamy zioła lub szałwię w tak zwany bukiet smugowy i zaczynamy okadzanie od frontowych drzwi, odwiedzając kolejno wszystkie pomieszczenia, idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 

Po zakończeniu rytuału należy wypowiedzieć na głos intencję, z jaką go dokonaliśmy, by nadać mu większej mocy.

Zobacz także: Magia horoskopów. Dlaczego tak łatwo dajemy im wiarę?

Złego ducha możemy wypędzić również rozsypując w kątach pomieszczeń sól. Sól należy pozostawić na 48 godzin, w trakcie których jej moc będzie rozpraszać i pochłaniać negatywne wibracje. Po upływie dwóch dni możemy ją zamieść. 

Palenie białych świec w domu to także tradycyjny sposób na oczyszczenie domu. Przy okazji tworzą również przyjemny nastrój wspomagający relaksację i odpoczynek. Warto sięgnąć po świece zapachowe z naturalnymi olejkami, gdyż ich działanie jest bardziej odprężające. 

Magiczne amulety przynoszące szczęście i pieniądze

Pochodzący z Azji Fu Gui Zhu, czyli szczęśliwy bambus od zawsze był symbolem życiowej siły i dobrobytu. Według nauki feng shui ta roślina posiada moc przyciągania pozytywnej energii. 

Podobne właściwości posiadają kwiaty anturium. Wedle feng shui anturium samo z siebie jest emiterem pozytywnej aury, która wpływa bardzo korzystnie na ludzi i zwierzęta. Działa jak magnes przyciągający szczęście, dobrobyt i przyjaźń. 

Popularnym kiedyś w naszych domach amuletem jest podkowa. To, że teraz widujemy ją rzadziej, nie oznacza, że straciła ona swoją magiczną moc. Należy jednak zawsze pamiętać, że szczęście przynosi jedynie podkowa, którą znaleźliśmy lub otrzymaliśmy w prezencie. Magicznych cech nie wykazują podkowy kupione, natomiast podkowy kradzione zawsze przynoszą wielkiego pecha.

Sprawdź również: Nagła choroba i okropne sny? Powodem może być... klątwa!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: magia | amulety | rytuał oczyszczenia | zła energia w domu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy