Reklama

Reklama

Jak w dwóch prostych krokach uśpić niemowlaka? „Działa za każdym razem”

Ułożenie niemowlaka do snu często sprawia świeżo upieczonym rodzicom wiele problemów. Zawodzą przeróżne aplikacje w telefonie, treningi snu czy maskotki. Jak się okazuje, istnieje zdecydowanie prostsza i szybsza metoda. Dodatkowo, ma działać za każdym razem.

Elina Furman aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Tylko na TikToku obserwuje ją ponad 435 tys. osób. Jej filmy zdobywają miliony polubieni. Pod najnowszym grzmi od komentarzy. Instruktorka podzieliła się bowiem interesującą metodą masażu niemowlaka.

Masaż niemowlaka. Dlaczego jest istotny?

Masaż niemowlaka to niewątpliwie umiejętność, którą powinien opanować każdy rodzic. Wykonywanie masażu przynosi bowiem szereg korzyści, od wzmacniania więzi między rodzicem i dzieckiem, przez łagodzenie zaparć czy kolki, aż po wspomaganie snu.

Jak powszechnie wiadomo, nawiązywanie kontaktu z niemowlakiem już od pierwszych dni życia to kluczowy element dla jego prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Masaż doskonale wpisuje się w to podejście.

Reklama

Sposób, który pomoże dziecku szybciej i łatwiej zasnąć

Problem trudności w zasypianiu dziecka dotyczy wielu rodziców. Elina Furman, certyfikowana instruktorka masażu niemowląt opowiedziała niedawno w mediach społecznościowych o ciekawej metodzie, która na zawsze ma zażegnać problem ułożenia niemowlaka do snu. To dwa proste kroki.

Jak wykonać masaż niemowlaka przed snem?

Na czym polega ta technika? Jest niezwykle prosta. Palec wskazujący należy przesunąć delikatnie od czoła do nosa, od wewnątrz do zewnątrz rozetrzeć brwi dziecka.

Instruktorka masażu zapewnia, że ta metoda pomoże małym dzieciom szybciej i łatwiej zasnąć. "Działa za każdym razem" - przekonuje.

Dzieci aktywne fizycznie lepiej się uczą. Tak twierdzą naukowcy
Co zrobić, gdy dziecko połknie baterię? Ekspert wyjaśnia
Przypadek jeden na dwa miliony. Bliźnięta urodziły się w różnych latach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niemowlak | problemy ze snem | jak uśpić niemowlę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy