Reklama

Jaki jest twój słaby punkt? Spójrz na obrazek i sprawdź!

Przeszkody, trudności, małe i duże codzienne zmagania - każdy z nas musi się z tym zmierzyć lub stara się tego uniknąć. Małe potknięcia, które czasami przybierają kształt i wagę prawdziwych głazów, potrafią zbić nas z tropu, czy wpędzić w poważny dołek. To, co skrywa nasz umysł jest jak stroma góra – przeraża. Stawiamy temu czoła w różny sposób – jedni walcząc, inni uciekając. Jak jest z tobą?

Seneka zwykł mawiać, że do gwiazd można dojść tylko dzięki trudowi. Wiedza o tym, co przeraża i co martwi, jest pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku poprawy własnego życia. Dlatego bez obaw sprawdź, co oznacza twój wybór w tym psychologicznym teście.

 Czytaj też: Typy osobowości: introwertyk czy ekstrawertyk, jaki masz typ osobowości?

Figura nr 1

Twoim słabym punktem jest trudność w rozwiązywaniu problemów codziennego życia - w każdym aspekcie. Twoim najgorszym wrogiem jest niepewność, która prowadzi do niepokoju i wprowadza chaos. Ci, którzy wybierają ten rysunek mają ogromne trudności w dokonywaniu wyborów. Trudność rozumiana jest tu jako forma niepewności i niezdecydowania. Non stop towarzyszy ci strach przed popełnianiem błędów, ale także ryzykowaniem tego, co masz. Najgorzej czujesz się, kiedy konieczne jest wprowadzanie zmian, np. w pracy czy w czasie konkurencji, np. w czasie rekrutacji czy egzaminów.

Reklama

Co możesz zrobić? Musisz pamiętać, że to, co osiągnąłeś, nie jest przypadkowe. To przecież niezbity dowód na to, że jesteś w stanie sprostać wyzwaniom. Oraz że możesz bezpiecznie radzić sobie z kolejnymi, nawet zupełnie innymi. Potrafisz i masz doświadczenie, na którym możesz się oprzeć. Spróbuj uzyskać porozumienie serca i rozumu i zapanować nad strachem.

Figura nr 2

Jeśli wybierasz drugi obraz, twoim słabym punktem jest perfekcjonizm. Dążenie do niego to ból głowy, przesadne poszukiwania, nigdy niekończąca się praca. Czyli zamiast być bodźcem do rozwoju, prowadzi to tylko do nieszczęścia. Wymagać od siebie trzeba, inaczej popadamy w marazm i również jesteśmy nieszczęśliwi, ale katowanie własnego umysłu i ciała ciągłymi wyzwaniami i przeskakiwaniem kolejnych, coraz wyżej ustawionych poprzeczek, do niczego dobrego nie prowadzi. 

Co możesz zrobić? Naucz się cieszyć tym, co już osiągnąłeś. Bądź dla siebie dobry i wyrozumiały.

Sprawdź: Jedno celne pytanie wystarczy, żeby dowiedzieć się, z kim mamy do czynienia

Figura nr 3

Trzeci obraz testu pokazuje nam osobę, której słabym punktem jest lęk. Nadmiernie i niepotrzebnie zamartwiasz się o wszystko. Zmartwienia sprawiają, że jesteś bardzo ostrożny, a ta ostrożność prowadzi do tego, że nie potrafisz cieszyć się przyjemnościami, nie znajdujesz radości w życiu. Stajesz się osobą bezradną. Trudno w takiej sytuacji o rozwój, sprawczość, działanie i rezultaty. Postęp jest wynikiem działań, nawet tych błędnych.

Rozważania i martwienie się na zapas to nie to samo, co skrupulatność i strategiczne myślenie. 

Czytaj też: 

INFJ - najrzadszy typ osobowości. Jakie cechy go charakteryzują?

IQ a znak zodiaku. Które znaki zodiaku są najbardziej inteligentne?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychozabawa | osobowość | typy osobowości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy