Reklama

Jest stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta po aferze w szpitalu w Oleśnicy!

Po aferze, która wybuchła w związku z postem opublikowanym przez doktor Gizelę Jagielską na oficjalnym profilu Szpitala w Oleśnicy, w którym lekarka obraziła pewną część pacjentów, głos zabrał Rzecznik Praw Pacjenta.

Afera z Gizelą Jagielską w Szpitalu w Oleśnicy

 Słowa lekarki ginekologii i położnictwa, Gizeli Jagielskiej, wstrząsnęły internautami. Na profilu "Babki babkom", który jest oficjalnym profilem PZS w Oleśnicy, pojawił się wpis, którego autorką jest właśnie pani Gizela. To w nim lekarka poruszyła ważny temat otyłości kobiet w ciąży, ale zrobiła to, zdaniem internautów, w bardzo nietaktowny sposób. 

W ten sposób zaczęła się afera, w którą włączyły się polskie gwiazdy, apelując o zaprzestanie fatshamingu, czyli obrażania, dyskryminowania i stygmatyzowania osób z otyłością. 

Głos w sprawie zabrał dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Przemysław Magiera, który wydał oficjalne pismo w tej sprawie. Jednak nie usatysfakcjonowało ono internautów, bo w jego treści nie padło ani razu słowo "przepraszam". 


Rzecznik Praw Pacjenta o sytuacji w szpitalu w Oleśnicy

Dyrektor PZS w Oleśnicy wyraził wyłącznie "ubolewanie" nad tym, jeżeli ktoś poczuł się dotknięty słowami we wpisie sformułowanym przez dr Gizelę Jagielską. 

To jeszcze bardziej rozzłościło zaangażowaną w sytuację społeczność, do tego stopnia, że sprawa trafiła do Rzecznika Praw Pacjenta. 

Reklama

Rolę tę w Polsce obecnie sprawuje Bartłomiej Chmielowiec. Wydał on pismo, w którym ustosunkował się do skarg odnośnie sytuacji w Szpitalu w Oleśnicy. 

Mimo stanowczego głosu Rzecznika Praw Pacjenta, wpis pani Gizeli Jagielskiej, który wywołał ogólnopolską burzę, wciąż pozostaje na profilu "Babki babkom". Co więcej, w kolejnych postach wciąż prowadząca tę stronę lekarka, nie odniosła się do komentarzy internautów. 

Odnoszą się one głównie do braku reakcji na słowa Rzecznika ze strony dyrekcji szpitala i samej pani Gizeli Jagielskiej. 

Skargi na zachowanie lek. Gizeli Jagielskiej zostały także wysłane do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Z pewnością wszyscy zainteresowani sytuacją w szpitalu w Oleśnicy czekają na zajęcie stanowiska dyrekcji szpitala.

***
Zobacz również: 

Afery w szpitalu w Oleśnicy ciąg dalszy! Głos zabrała Zofia Zborowska!

Pytania o czwartą falę pandemii w Polsce. Głównym zagrożeniem wariant Delta

Alergie krzyżowe. Co trzeba wiedzieć?


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy