Reklama

Reklama

Katarzyna Bosacka aż złapała się za głowę. Mówi o skandalu

Katarzyna Bosacka po raz kolejny apeluje o świadome robienie zakupów. Dziennikarka przyjrzała się bliżej etykiecie jednego z bardzo popularnych wśród Polaków produktu. Wnioski mogą szokować.

Katarzyna Bosacka znana m.in. z programu "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" nieustannie obala mity dotyczące jedzenia, pomagając jednocześnie Polakom w wykonywaniu świadomych i rozsądnych zakupów.

Dziennikarka raz za razem przygląda się bliżej etykietom poszczególnych produktów, zwracając uwagę na ich skład. Tak było i tym razem.

Zobacz również: Suszysz pranie w mieszkaniu? Skutki mogą być opłakane

Katarzyna Bosacka ostrzega. Ten produkt kupuje wielu Polaków

"Kolejny skandaliczny produkt. Pamiętajcie, żeby dokładnie czytać etykiety i napisy na opakowaniach produktów" - zaczyna swój wpis, w którym bierze pod lupę opakowanie jogurtu greckiego. Jak się jednak okazuje, wcale nie jest to jogurt.

Reklama

Czym jest produkt, który wyglądem przypomina kubek jogurtu? Produktem jogurtopodobnym typu greckiego, który w 86 proc. składa się z maślanki, w 10 proc. z tłuszczu palmowego, zaś reszta to odtłuszczone mleko w proszku, skrobia, białko mleka oraz żywych kultur bakterii jogurtowych.

Zobacz również: Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

"Prawdziwy jogurt powinien składać się jedynie z mleka"

Jak zaznacza Katarzyna Bosacka opakowanie sugeruje, iż produkt jest jogurtem. Prawda jest jednak zupełnie inna. "Zwróćcie też uwagę, że nigdzie na opakowaniu nie pojawia się słowo ‘jogurt’ więc wg prawa wszystko jest w porządku" - tłumaczy dziennikarka.

Katarzyna Bosacka apeluje, aby uważać na produkty, których opakowanie wprowadza nas w błąd. Często robimy bowiem zakupy w biegu, dopiero w domu orientując się co tak naprawdę znalazło się w naszym koszyku. Warto mocniej się nad tym zastanowić.

Zobacz również: Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy