Reklama

Kosmiczny mandat za parkowanie przy Biedronce. Błąd może kosztować 3 tys. zł

Już niedługo na parkingach przy sklepach sieci Biedronka i Lidl pojawią się nowe ładowarki dla samochodów elektrycznych. To ogromna zmiana, która ma na celu stworzenie infrastruktury wspierającej rozwój elektromobilności w Polsce. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Nieuwaga niektórych kierowców może ich kosztować nawet 3 tys. zł grzywny.

Miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych przy Lidlu i Biedronce 

Niedawno pisaliśmy o dużej zmianie, którą zapowiedział Lidl, dotyczącej zainstalowania ładowarek dla pojazdów elektrycznych przy każdym z polskich sklepów sieci: Duża zmiana w każdym sklepie Lidl. Klienci będą zadowoleni

Wdrożenie podobnych rozwiązań zapowiedział również dyrektor operacyjny sieci Biedronka.

Z tej inicjatywy z pewnością ucieszą się kierowcy samochodów elektrycznych i niektórych hybryd. Jednakże, zanim zaczniemy korzystać z tych udogodnień, warto zaznajomić się z zasadami, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Warto również zdawać sobie sprawę z konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania przepisów.

Reklama

Zobacz również: Jedyny taki sklep w Polsce. Biedronka wprowadziła "nowatorskie rozwiązanie"

Uważaj gdzie parkujesz samochód. Ten błąd może kosztować cię nawet 3 tys. zł

W związku z nowym rozwiązaniem kierowcy muszą być szczególnie uważni i świadomi, gdzie pozostawiają swoje pojazdy. Zaparkowanie samochodu z napędem spalinowym na miejscu przeznaczonym dla ładowania pojazdów elektrycznych grozi mandatem, który może wynieść nawet 3 tysiące złotych. Dodatkowo właściciel takiego pojazdu będzie musiał ponieść koszty związane z odholowaniem auta.

Jednakże również i kierowcy samochodów elektrycznych mogą otrzymać mandaty za parkowanie. Chodzi dokładniej o sytuację, w której po zakończeniu ładowania pojazdu wciąż zajmują oni stanowisko postojowe przeznaczone do ładowania. Przepisy jasno określają, że miejsca te można zajmować jedynie "na czas ładowania samochodu elektrycznego". Naruszenie tej zasady skutkować będzie nałożeniem kary.

Zobacz również: Nowe automaty w Biedronce. Korzystasz i płacisz mniej za zakupy

Stacje ładowania przy sklepach sieci Biedronka. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Jak czytamy w oświadczeniu biura prasowego Biedronki, stacje do ładowania pojazdów dysponują mocą 120 kW, co przekłada się na szybkie i komfortowe ładowanie samochodu elektrycznego w zaledwie 20-30 minut. Stacje posiadają trzy złącza:

  • CCS,
  • ChaDemo,
  • Type 2. 

W praktyce oznacza to, że ze stacji ładowania przy sklepach biedronka mogą skorzystać nie tylko właściciele samochodów elektrycznych, ale również hybrydowych typu plug-in.

Zobacz również: Pokazała, co pracownicy Biedronki dostaną na święta. Zawartość paczki zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama