Reklama

Kot śpi w tym miejscu? Ma dla ciebie ważną wiadomość

Czy to, gdzie śpi nasz kot, ma znaczenie? Okazuje się, że tak! Co więcej, może ujawnić nam nie tylko jego preferencje, ale również to, czy nas kocha. Jeśli twój pupil śpi w tych miejscach, to znak, że troszczy się o ciebie.

Ostatnio pisaliśmy już o tym, czy pozycja, w jakiej śpi nasz kot, ma znaczenie i co mówi o jego samopoczuciu. Jak się jednak okazuje, nie tylko pozycja, ale też miejsce, w którym śpi nasz pupil, może nam wiele powiedzieć. 

Dlaczego kot wybiera te miejsca do spania? Jest ku temu ważny powód

Na popularnym instagramowym profilu "ringodanyan" pojawiła się rolka, w której autorka wyjaśnia, co oznacza fakt, że nasz kot lubi spać w danych miejscach w naszym domu.

Reklama

Jak się okazuje, to przejaw troski naszego pupila. Koty mają dość płytki sen. Około 3/4 czasu spania poświęcają na drzemkę, podczas której mimo odpoczynku pozostają w trybie czuwania. Dzięki temu mogą szybko zareagować w przypadku niebezpieczeństwa. Oznacza to, że kot śpi w niektórych miejscach po to, aby nas chronić. 

Koty mają silny instynkt ochronny. Oznacza to, że żyjąc w grupie, chronią siebie nawzajem przed niebezpieczeństwem. Tak samo jest z ich opiekunami. Wiele zachowań naszego kota, które wydają się nam urocze, są po prostu przejawem ich instynktu opiekuńczego. 

Zobacz również: Dlaczego kotu wypadają wąsy? Kiedy czujny opiekun powinien się martwić?

Twój kot śpi w tych miejscach? To oznacza, że chce cię chronić 

Autorka rolki, w swoim poście wskazała trzy takie miejsca. Pierwszym z nich są drzwi wejściowe do domu. Koty, które śpią przy drzwiach, najpewniej chcą ochronić mieszkańców przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem z zewnątrz.

Drugim miejscem są drzwi łazienki. Koty nie lubią wody, a z uwagi na prysznic czy też wannę postrzegają one łazienkę jako najniebezpieczniejsze pomieszczenie w całym domu. Jeśli w czasie gdy bierzemy prysznic lub kąpiel, widzimy, że nasz kot kładzie się przy drzwiach łazienki lub też w okolicy prysznica, oznacza to, że w ten sposób twój pupil pilnuje, czy nic się tobie złego nie dzieje. 

Według autorki rolki koty, które mają silny instynkt opiekuńczy, często śpią przy naszych nogach. Koty doskonale wiedzą, że człowiek głęboko śpiąc, jest bezbronny. Śpiąc blisko człowieka, koty pokazują swoją troskę, ale również zaufanie i miłość.

Zobacz również: Twój kot nie chce się bawić? Zobacz, co robisz źle

Dlaczego kot lubi spać przy nas? Najczęściej wybiera nasze nogi 

Ochrona to jednak niejedyny powód, dla którego koty lubią spać w nogach opiekunów. Innym, ważnym powodem, jest ciepło oraz potrzeba kontaktu z człowiekiem. Kot, śpiąc przy człowieku, czuje się bezpiecznie i może czerpać z ciepła jego ciała. 

Do tego dochodzi też głębokie przekonanie kota, że zarówno łóżko, jak i leżący na nim człowiek należy tylko do niego. Pamiętajmy, że koty lubią też mieć kontrolę nad wszystkim, co je otacza. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kot | koty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy