Reklama

Reklama

Koty wielkości psa. Te trzy rasy to prawdziwe giganty

"Wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty...", mają także bardzo różne rozmiary, zależnie od rasy, do której należą. Najczęściej spotykamy koty w rozmiarze "standardowym", czyli mniej więcej takim, jak najpopularniejsze dachowce. Zdarzają się jednak rasy, które mogą zaskoczyć swoimi dużymi gabarytami.


Różnorodność wśród kocich ras jest ogromna. Różni je nie tylko uroda, ale i charakter, a także rozmiar. Niektórzy kociarze cenią sobie bardzo koty dużych rozmiarów. Jeśli zaliczasz się właśnie do tej grupy, z pewnością z przyjemnością poznasz te duże rasy kotów.

Czytaj także: Po czym poznać, że kota coś boli? Nie bagatelizuj tych sygnałów


Największe rasy kotów - ashera

To rasa stworzona przez skrzyżowanie  serwala, azjatyckiego kota bengalskiego i kota domowego. Mogą mierzyć nawet 120 cm długości - licząc od nosa, do wyciągniętych tylnych łapek. To rasa, która nie uczula alergików uczulonych na kocią sierść. Chroni ją patent, co przekłada się również na zawrotną cenę - za małą asherę zapłacimy nawet 135 tys. dolarów!

Reklama

Czytaj także: Twój kot kocha wchodzić do pudełek? Znamy powody


Największe rasy kotów - maine coon

O wiele bardziej popularne są te, zwane "domowymi olbrzymami", sporych rozmiarów koty rasy maine coon. Średnio ważą około 10 kg, a wizualnej wielkości dodaje im puszyste futro i włochaty ogon. Ponadto koty tej rasy obdarzone są odrobinę "psią duszą" - bardzo lubią się przytulać, chodzą za swoim opiekunem, same wskakują nam na kolana i do łóżka.

Zobacz również: Wakacje i pies przywiązany do drzewa. Tak Polacy pozbywają się zwierząt


Największe rasy kotów - savannah

Koty tej rasy mogą ważyć nawet 20 kg, choć ich średnia waga waha się pomiędzy 16 kg, a 18 kg. Rasa ta powstała jako krzyżówka kota domowego z serwalem, czyli dzikim kotem afrykańskim. Savannah charakteryzuje wysoki wzrost, duże uszy i bardzo długie nogi, które pozwalają im skakać nawet na wysokość 2,5 metra.

Zobacz również: Nie lekceważ tego jak śpi twój pies. Ta pozycja niepokoi! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Koty | maine coon | duże koty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy