Reklama

Lepiej pozbądź się ich z domu. Oto lista roślin okrytych złą sławą. Na pecha działają jak magnes

Kwiaty od dawna kojarzone są z radością i szczęściem. Pięknie zdobią nasze domy, nadają pomieszczeniom życia, a ich obecność w naszej przestrzeni poprawia samopoczucie. Jednakże niektóre gatunki nie cieszą się dobrą sławą, a trzymanie ich w domu może przynosić pecha. O jakie rośliny chodzi?

Kwiaty, choć są atrakcyjne wizualnie, mogą wprowadzać negatywną energię w naszych domach. Z niektórymi z nich utożsamia się konkretne moce np. zaburzające harmonię w przestrzeni, czy też odpychające potencjalnych partnerów. Z tego powodu osoby przesądne nie powinny trzymać tych roślin w swoich domach. 

Kaktusy - rośliny o bardzo silnej energii

Mimo ciekawego wyglądu i prostej uprawy, kaktusy nie są najlepszym wyborem do domu. Tak przynajmniej sądzą osoby przesądne. Ponadto kaktusów nigdy nie powinno się dawać w prezencie. 

Wielu uważa, że ze względu na kolczastą budowę tych sukulentów, mogą one przerwać przepływ dobrej energii w domu, a także przynieść cierpienie i choroby. Według feng shui — starożytnej praktyki planowania przestrzeni, kaktusy mają bardzo silną energię, a trzymanie ich w domu może zakłócać relacje, sen oraz wpływać na nasz nastrój.  

Reklama

Roślina ta symbolizuje obronę, dlatego najlepszym miejscem dla kaktusa jest ogród lub taras. W naszym domu możemy ustawić go niedaleko drzwi wejściowych. Roślina ta świetnie sprawdza się również w biurze, gdzie mamy do czynienia z klientami. 

Zobacz również: Wierzono, że kwiat ten przynosi w domu nieszczęście. Przesądne osoby powinny na niego uważać

Fiołki - według przesądów odstraszają potencjalnych partnerów

Fiołki to urokliwe i delikatne kwiatki, które pięknie zdobią nie tylko ogrody, ale i nasze wnętrza. Jednakże z obecności fiołka w domu powinni zrezygnować przesądni single, którzy szukają swojej drugiej połówki. 

Według wschodnich wierzeń fiołki skutecznie odstraszają partnerów, a także "wysysają" z domu miłość. Kwiat ten może również wprowadzać negatywną atmosferę, a także psuć relację między partnerami. 

Zobacz również: Fiołek aż się o to prosi! Prosta zawiesina działa na kwiaty jak doping. Podlewaj co 7 dni

Bluszcz i jego toksyczność

Bluszcz najczęściej hodujemy w ogrodzie, na tarasie lub ewentualnie na balkonie. Niektórzy jednak chętnie trzymają bluszcz w domu i nietrudno się temu dziwić — jego bujnie zwisające pnącza pięknie zdobią każdą przestrzeń. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę, że bluszcz jest bardzo niebezpieczny, z uwagi na swoją toksyczność. W przypadku dostania się do przewodu pokarmowego może wywołać przykre dolegliwości z jego strony.

Mimo że uważa się, iż bluszcz pod domem zwiastuje dobrobyt, roślina ta trzymana w jego wnętrzu może przynosić pecha oraz sprowadzać toksyczne relacje na domowników.

Zobacz również: Twój kaktus wielkanocny nie chce kwitnąć? Wypróbuj ten sprawdzony trik

Mało znana, ciemna strona monstery

Niedawno monstera stała się jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Doceniana jest za swój oryginalny wygląd i piękne duże liście o ciemnozielonej barwie. Monstera doskonale zdobi każde wnętrze, jednak niestety jest również jedną z najbardziej pechowych roślin.

Przesądne osoby, uważają, że jej negatywna energia przynosi pecha, a trzymanie jej w domu, zwłaszcza w sypialni czy salonie wywołuje w domownikach uczucie niepokoju i rozdrażnienie. Przesądy i mity dotyczące tej rośliny pochodzą m.in. z tłumaczenia jej nazwy na słowo "potwór" (ang. monster). Według niektórych we wnętrzu działa ona jak wampir energetyczny i wysysa z ludzi energię. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | rośliny przynoszące pecha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy