Reklama

Reklama

Miał 90 operacji i ledwo uszedł z życiem. Teraz jest gwiazdą

Gdy 32-letni Joshua Reyes był dzieckiem, chcąc się ochłodzić, oblał ciało łatwopalną cieczą. Wywołał w ten sposób eksplozję, która zabiła jego matkę. Poparzenia skóry Reyesa były tak rozległe, że lekarze dawali mu tylko jeden procent szansy na przeżycie. Dziś mężczyzna jest gwiazdą TikToka. W filmach zachęca ludzi do pokochania siebie.

Joshua Reyes przeżył dramatyczny wypadek

Do tragicznego zdarzenia doszło w 1991 roku w Meksyku. Joshua Reyes miał wtedy zaledwie 2 lata i wraz z rodzicami przebywał na wakacjach. Pewnego upalnego dnia chłopiec, chcąc się ochłodzić, chwycił znajdującą się  nieopodal napełnioną butelkę i wylał jej zawartość na siebie - nie omijając głowy i szyi. 2-latek myślał, że w środku znajduje się woda. Bardzo się mylił.

Reyes nagle poczuł niesamowity ból. W popłochu rzucił butelką przed siebie. Ta, zatrzymała się na rozgrzanym bojlerze, znajdującym się naprzeciwko. Podgrzewacz pod wpływem łatwopalnej cieczy eksplodował z hukiem. Rodzina w popłochu uciekała z mieszkania, jednak nie wszystkich domowników udało się uratować.

Reklama

Matka chłopca została natychmiast przetransportowana do pobliskiego szpitala. Oparzenia i obrażenia wewnętrzne były jednak tak rozległe, że kobieta zmarła kilka dni później w męczarniach. Joshua również był w krytycznym stanie. Chłopiec doznał  rozległych oparzeń trzeciego stopnia. Lekarze dawali mu jedynie jeden procent szans na przeżycie. Uważali bowiem, że organizm nie poradzi sobie z tak ogromnym bólem. Ciało 2-latka było poparzone aż w 95 procentach. 

Długa i bolesna rekonwalescencja

Mimo przewidywań lekarzy Joshua przeżył. Proces powrotu do  zdrowia był niezwykle długi i bolesny. Latami chłopiec nie mógł samodzielnie funkcjonować i był przykuty do łóżka. "Lekarz powiedział, że nigdy nie widział czegoś takiego. Jego zdaniem było to maksimum poparzenia, jakie człowiek może przeżyć. Pamiętam, jak trudno było mi zrobić pierwszy krok, czy wziąć prysznic" - tłumaczył.

Joshua w trakcie półtorarocznego okresu rekonwalescencji przeszedł aż 90 operacji. 
Większość z nich była konieczna,  by uratować jego życie. Mężczyzna jako dziecko był poddany między innymi przeszczepowi skóry oraz licznym zabiegom, które miały za zadanie zwiększyć jego mobilność i umożliwić codzienne poruszanie. Gdy Reyes miał 20 lat przeszedł ostatnią operację, był to zabieg kręgosłupa.

Joshua Reyes jest gwiazdą TikToka

W wyniku wypadku twarz Reyesa bardzo ucierpiała. Liczne blizny nie przeszkadzają jednak mężczyźnie, który twierdzi, że lubi to, jak wygląda i nie zamierza nic zmieniać. Chociaż po zakończeniu leczenia Joshua mógłby zdecydować się na operacje plastyczne, nie zamierza tego robić. "Kocham siebie. Akceptuję to, kim jestem i jak wyglądam, dlatego uważam się za pięknego i przystojnego" - zaznacza.

Joshua Reyes przeszedł już tak dużo bolesnych zabiegów, że nie ma zamiaru decydować się na kolejne operacje przysparzające ból i cierpienie. 32-letni mężczyzna postanowił wykorzystać to,  jak wygląda i opowiadać ludziom walczącym z kompleksami, jak zaakceptować siebie.  Reyes  na TikToku ma już ponad 243 tys. obserwujących. Regularnie publikuje zabawne filmy, w których uczy ludzi samoakceptacji.

Przeczytaj również: Rasy psów, które wyróżniają się już na pierwszy rzut oka

"Lampiony nieszczęścia" nad Władysławowem. Miasto bije na alarm!

Tak wygląda "polski Dubaj" To największa taka plaża w Europie

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje