Reklama

Reklama

Miała 66 lat, gdy urodziła pierwsze dziecko. Jak teraz wygląda?

Adriana Iliescu jest pisarką i emerytowaną nauczycielką akademicką. Gdy była młoda, za priorytet uważała edukację i karierę – jednocześnie odkładając macierzyństwo na później. W 2005, gdy miała 66 lat, zapragnęła zostać matką. Dziś córka Adrianny Iliescu jest prawie dorosła. Jak wygląda jej relacja z ponad 80-letnią matką?

Długo starała się o dziecko. Historia Adriany Iliescu

Adriana Iliescu od najmłodszych lat chciała zrobić karierę i oddać się pracy naukowej. Poszła na studia, a po ich ukończeniu zaczęła pracować jako nauczyciel  akademicki.  W wolnych chwilach realizowała swoją pasję - pisała książki. W międzyczasie, gdy miała 20 lat, wyszła za mąż. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Po rozwodzie Adriana całkowicie poświęciła się pracy. Nie myślała wówczas o macierzyństwie.

Gdy Adriana Iliescu postanowiła wreszcie starać się o dziecko, okazało się, że ma problemy z płodnością. Kobieta mimo zniechęcających wizji lekarzy, nie dawała za wygraną. Po kilku latach bezskutecznej walki z niepłodnością zdecydowała się na zapłodnienie metodą in vitro. Była już wówczas po sześćdziesiątce, więc jej decyzja budziła kontrowersje.

Reklama

Adriana mimo nieprzychylnych głosów płynących z otoczenia postanowiła urodzić i wychować dziecko. Przyjaciele odwrócili się od kobiety,  gdy okazało się, że zostanie 66-letną matką. 

16 stycznia 2005 roku w Bukareszcie Adriana wydała na świat córeczkę. Dziewczynka urodziła się zbyt wcześnie, więc trafiła na oddział intensywnej terapii. Mimo początkowych trudności lekarzom udało się uratować życie dziecka. Adriana Iliescu została wówczas wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka na świecie.

Była najstarszą matką na świecie. To radzi córce

Córka Adriany Iliescu w tym roku skończyła 17 lat. Aktualne zdjęcie przedstawiające mamę i córkę niedawno obiegło sieć. Jak się okazuje zarówno nastolatka, jak i Iliescu mają się dobrze. Dziewczyna jest niezwykle zdolna i dobrze radzi sobie w szkole. Zamierza pójść na studia, by tak jak mama zdobyć wykształcenie wyższe. 17-latka jest miłośniczką przedmiotów ścisłych.

Adriana jest dumna z córki i ma z nią świetny kontakt. W rozmowach z mediami zaznacza, że nigdy nie żałowała późnego macierzyństwa. Mimo to widzi zalety zdecydowania się na dziecko w młodym wieku. Kobieta chciałaby doczekać się wnuków. 


Zobacz również: 

Przerażające zdjęcie ze Śnieżki. "Nie polecamy naśladować"

Krzysztof Jackowski powrócił z przerażającą wizją. Co nas czeka?

Czy można zajść w ciążę, będąc już w ciąży? Okazuje się, że tak!***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy