Reklama

Reklama

Musiała opuścić samolot. Objawy pomylono z małpią ospą. „Upokorzenie”

„W życiu nie zostałam tak upokorzona” – podkreśla Jaqueline Ngu, która za pomocą TikToka podzieliła się szokującą historią. Kobieta jakiś czas temu wykupiła lot amerykańskimi liniami lotniczymi Spirit Airlines. Załoga wyrzuciła ją jednak z samolotu, myśląc, że kobieta choruje na małpią ospę. Prawda okazała się zgoła odmienna.

Jaqueline Ngu została zmuszona do opuszczenia samolotu linii lotniczych Spirit Airlines. Personel pokładowy pomylił objawy egzemy, na którą od lat cierpi kobieta, z małpią ospą. Pasażerka musiała wysiąść na oczach wszystkich podróżnych, co było dla niej jednym z najgorszych przeżyć w życiu.

Zobacz również: 42-latka spodziewa się trzynastego dziecka. Jest odporna na antykoncepcję?

"Nigdy w życiu nie zostałam tak upokorzona". Kobieta musiała opuścić samolot

Autorka nagrania podkreśla, iż na egzemę cierpi od dzieciństwa. Schorzenie, nazywane inaczej atopowym zapaleniem skóry lub wypryskiem atopowym, to przewlekła i nawrotowa choroba zapalna skóry. Objawia się zazwyczaj rumieniem, który jest pierwszym symptomem stanu zapalnego skóry. Następnie pojawiają się pęcherzyki, wysięk, a kolejno strupki i łuszczenie skóry.

Reklama

Egzema nie jest jednak chorobą zakaźną i nie można się nią w żaden sposób zarazić. Wywołują ją bowiem tworzące się w skórze stany zapalne.

Objawy atopowego zapalenia skóry, na które cierpi kobieta, personel pokładowy pomylił z małpią ospą.

Zobacz również: Wymagania panny młodej. Chce od gości prezentów za ponad 2500 zł

Objawy egzemy pomylili z małpią ospą. "Stewardessa udawała, że nic się nie stało"

Jak dodaje, obsługa samolotu nakazała jej przedstawić zaświadczenie medyczne o chorobie. Na pokład mogła wrócić dopiero w momencie, w którym pokazała tubkę kremu na egzemę, pochodzącą od lekarza.

Mówi również o tym, iż podobna sytuacja może doświadczyć każdego, kto nie będzie miał ze sobą odpowiedniego "dowodu" choroby.

Małpia ospa jest rzadką chorobą zakaźną odzwierzęcą. Chory skarży się początkowo na gorączkę i bóle głowy. Następnie pojawiają się wysypka, dreszcze i obrzęk węzłów chłonnych. Do zakażeń między ludźmi dochodzi poprzez transmisję patogenu przez uszkodzoną skórę, błony śluzowe, kontakt z płynami ustrojowy, ale również przez przedłużony kontakt twarzą w twarz, a więc drogą kropelkową.

Zobacz również: Wypiła energetyk na pusty żołądek. „Kręciło mi się w głowie. Myślałam, że zemdleję”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzema | małpia ospa | podróżowanie samolotem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy