Reklama

Nadchodzi uderzenie lata. Weekend w Polsce zapowiada się upalnie

Ostatni dni w wielu regionach Polski były zapowiedzią jesieni. Okazuje się jednak, że lato nie odeszło wraz z zakończeniem wakacji. Nadchodzący tydzień będzie odznaczać się słoneczną aurą, a weekend zapowiada się upalnie. Ile stopni wskażą termometry w pierwszych dniach września?

Jaka pogoda we wrześniu?

Koniec sierpnia w wielu regionach Polski zapowiadał, że już niedługo jesień. Wbrew pozorom do Polski powróci letnia pogoda i to już niedługo. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował pogodę synoptyczną na najbliższy tydzień od 4 do 10 września. Synoptycy zapowiadają, że najbliższe dni będą niemal bez deszczu. Należy się spodziewać słonecznej aury. Z dnia na dzień termometry będą pokazywać coraz więcej stopni, co w konsekwencji sprawi, że w weekend znów powrócą upały. "W nocy i rano miejscami będą występować mgły, zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia. Sytuację taką do środy zapewni nam wyż Olenka z centrum nad Polską, a później kolejny wyż, który rozbuduje się nad południową Skandynawią i będzie przemieszczać się przez kraje nadbałtyckie nad Ukrainę" - przekazał IMGW. 

Reklama

Zobacz także: Co oznaczają trzy rzędy brzóz? To nie przypadek. Leśnicy wyjaśniają

Upały we wrześniu. Ile stopni w pierwszych dniach miesiąca?

Co prawda poniedziałek 4 września odznacza się sporym zachmurzeniem, ale to wcale nie oznacza, że taka pogoda będzie się utrzymywać. Prognozy wskazują, że opady mogą pojawić się jedynie w południowo-wschodniej Polsce. Temperatura maksymalna to 25 st. C. na zachodzie kraju. Nad Bałtykiem można się spodziewać, że termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Sytuacja będzie wyglądać podobnie na południu Polski.

Zobacz także: Ta zima będzie inna niż wszystkie. Synoptycy pokazali pierwsze prognozy pogody

We wtorek, środę i czwartek również jest prognozowane zachmurzenie, ale przeważnie małe. Temperatura tak jak zapowiadano, nieco się podniesie. We wtorek na północy i miejscami na południu od 22 st. C., a na zachodzie Polski nawet 26 st. C. Środa i czwartek przyniesie z kolei jeszcze więcej ciepła. Na północy i na południu od 22 do 25 st. C. Pozostałe regiony mogą się natomiast spodziewać temperatury od 25 do nawet 28 st. C. 

W weekend słoneczna i pogodna aura nie odpuści. Termometry maksymalnie wskażą od mniej więcej 25 st. C. w północno-wschodniej Polsce do około 30 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Nad Bałtykiem będzie jednak nieco mniej stopni, ale wciąż ciepło - od 22 do 25 st. C. 

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy