Reklama

Reklama

Nadchodzi załamanie pogody. Możliwe burze śnieżne

Prognozy niestety nie napawają optymizmem. W środę (7 grudnia) czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Do naszego kraju napłynie chłodne powietrze. Intensywny deszcz zamieni się w śnieg. Eksperci ostrzegają nawet o możliwości pojawiania się w niektórych regionach Polski burz śnieżnych. Gdzie należy szczególnie uważać?

Nadchodzi załamanie pogody. Ochłodzenie i śnieg

Początek tygodnia powitał Polaków intensywnymi opadami deszczu. W niektórych regionach Polski zza chmur wyszło słońce. Znaczna większość kraju spowita była jednak gęstą mgłą. Sytuacja pogodowa już niedługo ulegnie jednak zmianie. W środę (7 grudnia) synoptycy spodziewają się gwałtownego spadku temperatury oraz wystąpienia niecodziennych zjawisk pogodowych.

Prognozowane załamanie pogody związane jest z aktywnym niżem barycznym. W przyszłych dniach w Polsce pojawi się duże zachmurzenie - będzie to znaczący symptom nadchodzących zmian. Temperatura właściwie w całym kraju znacząco spadnie i oscylować będzie wokół 0 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w województwach: lubelskim, podkarpackim, śląskim, opolskim. Tam termometry mogą wskazać nawet 4 stopnie Celsjusza. Warto jednak podkreślić, że wyjątkowo duża wilgotność powietrza może wpłynąć bezpośrednio na temperaturę odczuwalną.

Reklama

Zobacz również: Pogoda może zaskoczyć. Możliwy śnieg i "efekt jeziora"

Możliwe burze śnieżne. Mieszkańcy tych regionów powinni mieć się na baczności

W kolejnych dniach w całej Polsce obserwować będziemy przelotne opady śniegu z deszczem oraz samego śniegu. Nasz kraj pokryje biały puch. Ochłodzenie może znacząco wpłynąć na warunki na drogach. Kierowcy powinni uważać, ponieważ jezdnie mogą być śliskie.

Zobacz również: Jaka pogoda na Boże Narodzenie? Synoptycy mówią o śniegu, ale dobrych wieści nie mają

Eksperci przewidują, że najbardziej intensywne opady pojawią się na wschodzie, w centrum Polski oraz na północy kraju. Sytuacja może być niespokojna zwłaszcza w województwie pomorskim. Tam wystąpić mogą nawet wyładowania atmosferyczne. Towarzyszyć im będą opady śniegu oraz umiarkowany wiatr. Burze śnieżne w Polsce nie są zjawiskiem powszechnym, jednak czasami się zdarzają. Należy podchodzić do nich z rozwagą, jednak bez strachu.

Mieszkańcy Pomorza w kolejnych dniach będą mogli zaobserwować znaczący przyrost pokrywy śnieżnej. Eksperci szacują, że może wynieść on średnio od 4 do 7 centymetrów, a lokalnie przekroczyć nawet 10 centymetrów.

Zobacz rówineż: Mikołajki zapraszają turystów także zimą. Moc atrakcji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | pogoda | zima w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy