Najłatwiejsza zagadka tylko dla geniuszy. Ile kosztuje dwanaście?
Nawet te z pozoru proste zagadki matematyczne mogą przysporzyć wielu trudności i zakłopotać osoby je rozwiązujące. Dziś prezentujemy z pozoru prostą zagadkę o nauczycielu matematyki, który kupuje drewniane litery.
Jak rozwijać sprawność intelektualną? Wzrost sprawności umysłowej to proces wymagający czasu, ale istnieje wiele strategii, które można wykorzystać, aby stymulować umysł i rozwijać zdolności intelektualne. Jednym z podejść jest kontynuowanie nauki - regularne czytanie książek, uczestnictwo w szkoleniach, kursach i warsztatach, które pomagają w rozwijaniu zdolności intelektualnych. Nasz mózg również korzysta z odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej, które wspierają rozwijanie kreatywności. Kolejnym sposobem na zwiększenie inteligencji jest rozwiązywanie matematycznych i logicznych zagadek, które wymagają strategicznego myślenia. Działają one jak trening umysłowy, co prowadzi do zwiększenia efektywności działania mózgu.
Zagadka o drewnianych literach. Ile kosztują?
Oto jedna z trudniejszych zagadek matematycznych. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie ją rozwiązać. Czy tobie się uda? Nauczyciel matematyki kupuje drewniane litery. Każda litera ma swoją cenę, ale różne litery mogą mieć inne ceny. Sprzedawca wyjaśnia koszt kilku słów:
JEDEN kosztuje 1 zł
DWA kosztuje 2 zł
JEDENAŚCIE kosztuje 11 zł
Nauczyciel matematyki chce kupić DWANAŚCIE. Ile kosztuje DWANAŚCIE?
Na podanie poprawnej odpowiedzi masz dwie minuty. Zastanów się, przeczytaj zagadkę na głos i spróbuj podać odpowiedź. Czy należysz do grona geniuszy? Zobacz również: TEST IQ: Tylko osoby o wysokim ilorazie inteligencji znają dobrą odpowiedź
Udało ci się wpaść na jakieś rozwiązanie zagadki? Tyle wynosi poprawna odpowiedź:
Jeśli odpowiedziałeś 12 zł bez zastanowienia, masz rację! To najłatwiejsze zadanie słowne, które jednak wprawiło wielu w zakłopotanie.
Ta łamigłówka zawiera sprytny anagram. Litery po lewej stronie znaku równości można przestawić tak, aby utworzyły litery po prawej stronie:
DWA PLUS JEDENAŚCIE = JEDEN PLUS DWANAŚCIE. Czy podałeś poprawną odpowiedź?