Reklama

TEST IQ: Podchwytliwa zagadka matematyczna. Rozwiązało ją tylko 2 proc. osób

IQ, czyli Intelligence Quotient, to wskaźnik mierzący zdolności intelektualne danej osoby w porównaniu do innych osób w populacji. Często sprawdzane jest za pomocą różnych zadań np. na logiczne myślenie. Oto jedno z nich. Powodzenia!

Podchwytliwa zagadka matematyczna. Tylko osoby o wysokim IQ wiedzą, jak ją rozwiązać

Wynik IQ jest uzyskiwany na podstawie testów psychometrycznych, które mierzą różne aspekty inteligencji, takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, zdolność do zapamiętywania, język oraz matematyka. 

Wynik IQ jest przeważnie wyrażany jako liczba całkowita, na przykład wynik 100 jest uważany za przeciętny w populacji, wynik powyżej 100 wskazuje na wyższą niż przeciętną inteligencję, a wynik poniżej 100 na niższą niż przeciętną inteligencję. 

Sprawdź jedno z zadań na logiczne myślenie. Czy uda ci się odpowiedzieć na poniższe pytanie? Na wykonanie zadania masz 10 sekund.

Poprawna odpowiedź. Mało kto ją zna

Reklama

Jeśli udało ci się rozwiązać to zadanie, oznacza to, że masz bardzo wysokie IQ. Jeśli jednak nie, to nic nie szkodzi. Nad logicznym myśleniem można ćwiczyć całe życie, za pomocą różnorodnych łamigłówek. Oto prawidłowe rozwiązanie tego zadania:

 Sprawdź nasze pozostałe zagadki: 

Podchwytliwe zadanie na logiczne myślenie. Tylko 5% osób zna rozwiązanie

Mega trudny test na logikę. Tylko 7% użytkowników zna poprawne rozwiązanie

Test na logikę, który rozwiązało tylko 2% osób. Ile dzieci ma Julia?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test IQ | test na inteligencję | zagadka matematyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy