Reklama

Reklama

Niebezpieczny makijażowy trend. Może skończyć się nawet "łysiejącym okiem"

Zabiegi polegające na przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs cieszą się bardzo dużą popularnością. Pewna kosmetyczka ze Stanów Zjednoczonych proponuje swoim klientom naprawdę niewiarygodny efekt. Panie wychodzą od niej z rzęsami w rozmiarze XXL. Niestety prace Amerykanki nie wszystkim się podobają. – To jest przerażające – twierdzą internauci.

Kobiety coraz częściej decydują się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Te proste zabiegi kosmetycznie pozwalają zaoszczędzić czas. Rzęsy po wizycie u specjalistki są pełne i gęste przez co najmniej kilka tygodni. Nie trzeba więc podkreślać ich dodatkowym makijażem.

Zagęszczone i przedłużone rzęsy mogą wyglądać pięknie. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy kosmetyczka zadba o jakość wykonania. Decydując się na ten nieinwazyjny zabieg, warto pamiętać także o umiarze. Zbyt długie i gęste rzęsy wyglądają nienaturalnie. Sprawiają, że oko wydaje się mniejsze i "przeciążone". Częściej są powodem kpin niż zachwytów - doskonale pokazuje to pewien instagramowy profil. 

Zobacz również: Niebezpieczeństwa związane ze sztucznymi rzęsami

Reklama

Rzęsy XXL. "Dwie gąsienice siedzące na oczach"

Kosmetyczka z Kalifornii prowadzi na Instagramie profil @wispies.by.devie. Publikuje na nim efekty swojej pracy. Zdjęcia, którymi Amerykanka dzieli się z internautami, rzadko wzbudzają jednak zachwyt. Dlaczego?

@wispies.by.devie specjalizuje się w wykonywaniu rzęs XXL, które charakteryzują się ogromną objętością i długością. Są nie tylko gęste, ale także podkręcone. Sięgają niemalże do brwi i nie wyglądają naturalnie.

Prace Amerykanki wzbudzają wiele kontrowersji. Większość użytkowniczek Instagrama w komentarzach naśmiewa się z nienaturalnego efektu. - To jest przerażające - możemy przeczytać pod jednym z postów @wispies.by.devie. Podobnych głosów jest więcej.

Mimo krytyki, z jaką amerykańska stylistka rzęs spotka się w internacie, na co dzień nie narzeka na brak zainteresowania. Do jej salonu wciąż przybywają kolejne kobiety spragnione niewiarygodnej objętości.

Zobacz również: Przedłużane rzęsy a makijaż: najważniejsze zasady

Szkodliwy trend. Grozi "łysiejącym okiem"

Pod postami Amerykanki przedstawiającymi efekty jej codziennej pracy, często pojawiają się także ostrzeżenia. Internautki apelują do kobiet, które z jakiegoś powodu decydują się na rzęsy w rozmiarze XXL o ostrożność i rozwagę.

Nadmierne odciążanie naturalnych rzęs bardzo je osłabiają, a czasami także uszkadza. Po pewnym czasie ubytki trudno jest odbudować. Wówczas mówi się o tzw. "łysiejących oczach".

Zobacz również: Kilka sprawdzonych sposobów, aby rzęsy rosły szybciej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sztuczne rzęsy | sztuczne rzęsy a choroby oczu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy