Nosisz je na szyi? "To grzech". Ksiądz postawił sprawę jasno
Czy noszenie minerałów jest grzechem? To pytanie nurtowało internautów, którzy postanowili zwrócić się o odpowiedź do znanego w mediach społecznościowych księdza Sebastiana Picura. Duchowny, aktywny głównie na TikToku, zyskał sporą popularność dzięki swoim bezpośrednim odpowiedziom na pytania dotyczące wiary. Również tym razem szybko rozwiał wątpliwości.
Spis treści:
Ksiądz z TikToka zdobył ogromną popularność w sieci
Ksiądz Sebastian Picur na co dzień posługuje w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Jest jednak niezwykle popularny w sieci, a dokładniej na Tiktoku, gdzie od dłuższego czasu jest aktywnym twórcą internetowym. Jego konto obserwuje już niemal 840 tys. użytkowników, którzy chętnie zadają mu pytania.
Zobacz również: Śnią ci się zmarli? Ksiądz z TikToka tłumaczy, co to oznacza
Ksiądz o noszeniu minerałów. Czy to grzech?
Ksiądz zyskał sympatię internautów głównie z uwagi na fakt, iż nie boi się trudnych pytań. Z chęcią rozwiewa wszelkie wątpliwości wiernych. Wypowiedział się już między innymi na temat in vitro. Tym razem zabrał głos w kolejnej ważnej sprawie.
Czy noszenie minerałów na szyi to grzech?
To pytanie zainteresowało wielu użytkowników TikToka, dlatego Ksiądz Picur postanowił odnieść się do niego w jednym ze swoich filmików. Duchowny postawił sprawę jasno, wyjaśniając, że noszenie minerałów staje się grzechem w momencie, gdy nadaje się im nadprzyrodzone moce i łączy je z praktykami magicznymi.
Według duchownego, tego typu podejście przeczy chrześcijańskim wartościom i jest sprzeczne z wiarą w jednego Boga. Jak dodał, samo noszenie kamieni w celach ozdobnych nie stanowi grzechu.
Duchowe znaczenie kamieni? Ksiądz wyjaśnia w czym problem
Odpowiedź księdza wywołała duże zainteresowanie i sprowokowała kolejne pytania. Internauci chcieli dowiedzieć się więcej na temat duchowych znaczeń kamieni.
Jedna z użytkowniczek zapytała, czy można porównać przypisywanie mocy kamieniom do czci figur religijnych, na przykład całowania krzyża.
Ksiądz zapytał wówczas, gdzie jest źródło "mocy" kamieni?
Źródłem błogosławieństwa, które łączy się z czcią krzyża, jest Jezus Chrystus
Czy chrześcijanie mogą nosić minerały na szyi?
Z odpowiedzi księdza wynika jasno, że chrześcijanie mogą nosić minerały, jeśli nie nadają im żadnych magicznych znaczeń. Ważne jest, aby nie łączyć tych praktyk z wiarą w nadprzyrodzone moce kamieni, co mogłoby być sprzeczne z naukami Kościoła.