Reklama

Reklama

​"Penny challenge" to nie jedyna groźna zabawa. Najgorsze wyzwania z TikToka

W mediach społecznościowych można znaleźć coraz to nowsze wyzwania, które szybko stają się viralami. Jednak nie wszystkie z tych zabaw są bezpieczne, czego przykładem może być "Penny challenge". Niestety, groźnych wyzwań w sieci jest dużo, a ich skutki mogę być opłakane.


Wyzwanie Alexy: "Penny challenge"

Nie tak dawno w sieci zawrzało, gdy jedna z matek opowiedziała o zabawie zaproponowanej przez Alexę dla jej pociechy. Sztuczna inteligencja w odpowiedzi na prośbę 10-latki zaoferowała jej "Penny challenge". Zabawa polega na umieszczeniu monety na metalowych bolcach ładowarki do telefonu. Następnie końcówki bolców wkładamy do kontaktu. Moneta w efekcie stworzonego zwarcia powinna podskoczyć.

Jednak to wyzwanie z TikToka może skończyć się tragicznie, jak każda zabawa z prądem. W wyniku przebicia prądu może dojść do porażenia, a nawet śmierci. Poza tym, taka zabawa może skończyć się nie tylko spaleniem gniazdka elektrycznego, ale także uszkodzeniem układu instalacji elektrycznej w domu lub pożarem. Nie należy tak niebezpiecznego wyzwania podejmować ani polecać innym. Niestety, takich wyzwań z TikToka jest znacznie więcej.

Reklama

Wyzwania z TikToka: Zabawa z ogniem

W 2014 roku na popularności zyskała zabawa, w której główną rolę odgrywał ogień. Wyzwanie z TikToka polegało na oblaniu wybranej partii ciała alkoholem i podpaleniu, by natychmiast zgasić płomień z pomocą wody. Niestety, w wielu przypadkach taka bezsensowna i niebezpieczna zabawa kończyła się poważnymi poparzeniami.

Wyzwania z TikToka: Wódka

Kolejnym wyzwaniem z TikToka, uwzględniającym alkohol była zabawa z wódką. Polegała ona na nalaniu kieliszka czystej wódki, który wylewało się do otwartego oka. W efekcie alkohol miał zadziałać szybciej, gdyż przenosił się poprzez drobne żyłki na gałce ocznej bezpośrednio do krwioobiegu.

Niestety, takie wyzwanie nie tylko powodowało niemały dyskomfort, gdyż oko zaczynało piec, ale także stwarzało ryzyko infekcji oczu. Alkohol wlany do gałki ocznej, która jest bardzo wrażliwa, może prowadzić do uszkodzenia oka oraz problemów ze wzrokiem.

Wyzwania z TikToka: Wyzwanie ostrej papryki

Wyzwania, w których należy zjeść coś ostrego lub zapychającego są w dalszym ciągu popularne. Wydają się niegroźne, ale mogą powodować przewlekłe problemy zdrowotne. Wyzwanie z TikToka z ostrą papryką polega na sprawdzaniu granic wytrzymałości poprzez jedzenie coraz to bardziej ostrych papryczek.

Po pierwsze, nie wszyscy mają taką samą tolerancję na ostre jedzenie, więc osoby gorzej znoszące ostre smaki, będą bardziej narażone na zdrowotne dolegliwości. W efekcie wyzwania może dojść do powstania ran w przewodzie pokarmowym, zaburzeń procesów trawiennych oraz osłabienia kubeczków smakowych na języku. 

Zobacz także:
13-latka podpaliła się przez wyzwanie na TikToku! Ten niebezpieczny trend niemal ją zabił!
Sprawa Madeleine McCann. Zadziwiające oświadczenie tiktokerki
Hit TikToka. Pouczał kobiety na plaży. Oto ich reakcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje