Reklama

Reklama

Pierwsza w historii transpłciowa aktorka nominowana do Emmy

MJ Rodriquez ma powód do dumy. Rola w serialu „Pose” przedstawiającym życie społeczności LGBTQIA+ w latach 80. przyniosła jej nominację do nagrody Emmy! Jeśli aktorka wygra, zapisze się na kartach historii. Będzie bowiem pierwszą w historii transpłciową kobietą, która zdobyła ten tytuł!

Kontrowersyjny serial został doceniony

Serial "Pose" zainspirowany był kontrowersyjnym dokumentem Jennie Livingstone pod tytułem "Paris Is Burning". Akcja rozgrywa się w latach 1986-1988 w Nowym Jorku - mieście, które wówczas nie było aż tak tolerancyjne, jak teraz. Historie przedstawione w "Pose" mają na celu przede wszystkim ukazanie różnorodności miasta z uwzględnieniem nieakceptowanej społeczności LGBT zamieszkującej jego tereny. MJ Rodriquez wcieliła się w rolę Blancy Rodriguez.

- Gdy tylko usłyszałam moje imię, podczas odczytywania listy nominowanych, moja mama uścisnęła mnie ze łzami w oczach, a matka chrzestna odparła: "Zasłużyłaś na to!" Płakałam wtulona w ramiona mojego chłopaka do białego rana. Jestem tak bardzo wdzięczna - zaznaczyła MJ Rodriquez w wywiadzie dla "New York Timesa".

Reklama

Konkurencja MJ Rodriquez

Fani trzymają kciuki za MJ Rodriquez. Aktorka ma w  tym roku bardzo dużą konkurencję. O tytuł najlepszej aktorki w serialu dramatycznym powalczą również: Emma Corrin, Olivia Colman, Uzo Aduba, Elisabeth Moss, Jurnee Smollett.  

Przeczyta również:

Victoria Beckham chwali się piękną figurą

Anna Powierza o otyłości

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Emmy | nagrody emmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy