Reklama

Pies za kierownicą samochodu? Zajście uwiecznił fotoradar. "Przekroczył pan prędkość"

Słowaccy policjanci podzielili się niebywałym zdjęciem w mediach społecznościowych. Funkcjonariusze byli w wielkim szoku, gdy to zobaczyli. Radar przyłapał psa za kierownicą samochodu, który przekroczył prędkość w małej miejscowości. Jak do tego doszło? Policjanci wyjaśniają.

Pies za kierownicą został przyłapany przez fotoradar. Policjanci nie dowierzają

Policjanci z Senicy poinformowali na Facebooku, że zamiast zdjęcia kierowcy, fotoradar wychwycił zdjęcie brązowego psa myśliwskiego. Zwierzę uśmiechało się ładnie do kamery, siedząc posłusznie za kierownicą Skody. 

Napisali, że 31-letni kierowca został zatrzymany przez patrol w miejscowości Šterusy za przekroczenie prędkości. Kierowca próbował się wytłumaczyć, że pies nagle wskoczył mu na kolana. Jednakże policjanci nie zarejestrowali nagłego ruchu w samochodzie i nałożyli mężczyźnie mandat za naruszenie przepisów drogowych.

Reklama

Zobacz również: Przekroczenie prędkości o 50 km/h to prosty sposób, aby stracić prawo jazdy

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem ze zwierzęciem? Policja ostrzega

Pies w samochodzie może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo zarówno dla samego psa, jak i dla kierowcy oraz innych pasażerów. Policjanci ostrzegają kierowców przed nierozwagą. 

Warto mieć na uwadze, że podczas jazdy autem należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć psa, aby nie mógł przemieszczać się po całym samochodzie. Takie zachowanie zwierząt może zakłócać uwagę kierowcy lub stanowić ryzyko dla pasażerów w przypadku gwałtownego hamowania, lub kolizji. Jeśli pies będzie próbował np. przejść na przednie siedzenie, może to zwiększać ryzyko wypadku drogowego. Istnieje wiele rozwiązań, aby zapewnić psu oraz pasażerom bezpieczeństwo podczas jazdy, np. w postaci specjalnych zapięć dla zwierząt lub transporterów.

Zobacz również: Taka pozycja psa jest mylnie interpretowana. Co oznacza takie zachowanie?

Zestresowany pies - jak mu pomóc? Objawy, sygnały, diagnostyka


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pies
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy