Pogoda na 11 listopada. Czy w Święto Niepodległości będzie padać?

Mimo że do Święta Niepodległości pozostało jeszcze trochę czasu, pojawiają się już pierwsze prognozy pogody na ten dzień. Czy tegoroczny 11 listopada będzie pogodny i czy spadnie deszcz? Oto co synoptycy wiedzą na ten moment.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w Święto Niepodległości?
Jakiej pogody możemy spodziewać się w Święto Niepodległości?materiały prasowemateriały prasowe

Pogoda na 11 listopada 2024. Jakie będzie Święto Niepodległości?

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości przypada w poniedziałek, dzięki czemu czeka nas kolejny długi weekend w listopadzie. Niezależnie od tego, czy w dzień ten planujemy wziąć udział w wydarzeniach na świeżym powietrzu, czy może wyjechać na krótką wycieczkę, wielu z nas liczy na dobrą pogodę.

Czy 11 listopada 2024 zapowiada się pogodnie? IMGW udostępniło wstępną prognozę.

Święto Niepodległości - prognoza pogody. Czy będzie ciepło?

Według modeli przedstawiających prognozę długoterminową na tydzień od 11 do 17 listopada okres ten przyniesie nam dodatnie temperatury oscylujące pomiędzy 7, a 3 st. C. Minimalna temperatura powietrza będzie wahać się od 2 do 6 st. C, w większości kraju, jedynie na Podhalu, w rejonach górskich może spaść do -1 st. C.

Najcieplej będzie na północy Polski, w szczególności w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Tam średnia temperatura powietrza może kształtować się powyżej normy wieloletniej, co oznacza, że mieszkańców tych województw czeka stosunkowo ciepły tydzień.

Z kolei nieco chłodniejszych dni doświadczą mieszkańcy województw warmińsko-pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, gdzie temperatura będzie wahać się od 4 do 2 st. C.

Święto Niepodległości zapowiada się stosunkowo pogodnie, jak na połowę listopada
Święto Niepodległości zapowiada się stosunkowo pogodnie, jak na połowę listopada 123RF/PICSEL

Czy 11 listopada spadnie deszcz? Synoptycy już to wiedzą

Niestety modele IMGW pokazują, że w tygodniu, który rozpocznie Święto Niepodległości, suma opadu uplasuje się powyżej normy wieloletniej, co zwiastuje tydzień mokry.

Najwięcej deszczu spadnie na północy i południu kraju, tam prawdopodobieństwo opadu powyżej 10 mm wyniesie aż 75 proc. Jednakże w tym okresie deszcz może spaść w całej Polsce.

Dobra wiadomość jest taka, że eksperci IMGW nie prognozują intensywnych opadów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia sumy opadu powyżej 50 mm w całym kraju równa się 0 proc., a jedynie na Podhalu oraz na Pomorzu - 0,3 - 1 proc.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas