Reklama

Pogodowy armagedon nadciąga nad Polskę. To nie będzie primaaprilisowy żart

Prognoza pogody na weekend może rozczarować. Po niedługim okresie słonecznej, wiosennej aury nad Polskę nadciągnie niż genueński, przynosząc ze sobą potężne załamanie pogody. Opady deszczu to dopiero początek.

Prognoza pogody na marzec. Wiosenna aura odejdzie w niepamięć

"Z analizy danych pomiarowych ze stacji synoptycznych wynika, że tegoroczny marzec można jak na razie, uznać za miesiąc lekko ciepły termicznie, ze średnią obszarową anomalią względem warunków wieloletnich (1991-2020) wynoszącą +0,7°C (stan na 21.03.2023)" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wszyscy z nas, którzy widząc za oknem pierwsze promienie słońca zacierali ręce w nadziei na jak najszybsze nadejście wiosny muszą przygotować się na rozczarowanie. Z szaf na powrót musimy wyciągnąć zimowe kurtki. Wkrótce pogoda mocno się bowiem załamie.

Reklama

Prognoza pogody na ostatnie dni marca nie napawa optymizmem. Jak informują synoptycy, temperatury spadną, a wraz z opadami deszczu może również pojawić się śnieg. Niewykluczone, że w wielu miejscach Polski wkrótce na powrót zrobi się biało.

Zobacz również: Zmiana czasu wiosna 2023. Jak przestawiamy zegarki w marcu?

Prognoza pogody na weekend 25/26 marca. Oto co czeka nas w pogodzie

Najbliższy weekend będzie ostatnim momentem wiosennego przypływu ciepła. Termometry wskażą nawet do 16 st. C. W nocy temperatura spadnie do ok. 4 st. C, jednak wciąż będzie na plusie. Odczuwalną temperaturę może jednak nieco obniżyć dość silny wiatr.

W niedzielę możemy spodziewać się pierwszych opadów deszczu. Nieprzerwanie towarzyszyć będzie nam jednak wiosenna temperatura powyżej 15 st. C.

Załamanie pogody nadejdzie już w poniedziałek. Z 26 na 27 marca na południu Europy zacznie działać niż genueński. Ośrodek niskiego ciśnienia, który związany jest z dużą wilgotnością i ogromną dawką opadów, powstanie w północnej części Włoch i powędruje na północ oraz północny wschód. Będzie zapowiedzią tego, co czeka nas w pogodzie na koniec miesiąca. O słonecznych promieniach możemy zapomnieć.

Zobacz również: "Pożera napotkane organizmy". Dziwne zdjęcie z polskich lasów

Atak zimy w Polsce. Koniec miesiąca zapowiada się w ciemnych barwach

30 marca przywita nas już nieco zimową aurą. Mimo iż termometry wskażą od ok. 8 st. C do - 2 st. C spodziewane są opady deszczu ze śniegiem oraz mocny wiatr. 31 marca temperatura spadnie jeszcze bardziej, nawet do - 3 st. C. Kwiecień przywita nas mrozem oraz opadami deszczu i śniegu. W Prima Aprilis temperatura wynosić będzie do - 4 st. C.

"Oprócz opadów śniegu spodziewane są opady krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem. Są spore szanse, że jeszcze w tym miesiącu zobaczymy białe krajobrazy na obszarze Polski. Burze pod koniec marca pojawią się zarówno w cieplejszych masach powietrza, jak i też w chłodniejszym o cechach arktycznych" - informuje serwis fanipogody.pl.

Zobacz również: Niecodzienna historia z Krakowa. Kupiła kapustę z "niespodzianką"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody na weekend | załamanie pogody | opady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy