Reklama

Reklama

Pogrzeb Kamila Durczoka: Tak wyglądała uroczystość

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku w Katowicach. Bezpośrednią przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia, które nastąpiło w wyniku zaostrzenia się przewlekłej choroby. Dziś odbył się pogrzeb dziennikarza. Na uroczystości pojawili się najbliżsi przyjaciele, rodzina i współpracownicy zmarłego publicysty. Jak wyglądał pogrzeb Kamila Durczoka?

Rodzina Kamila Durczoka wydała oświadczenie. Dlaczego?

Kamil Durczok zmarł 16 listopada nad ranem. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w oficjalnym komunikacie poinformowało, że pacjent trafił do szpitala w stanie ciężkim i zmarł o godzinie 4:23. Do mediów szybko trafiła informacja, że pogrzeb Durczoka zaplanowany jest na piątek, 19 listopada na godzinę 9:00.    

Ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9:00. Msza żałobna miała miejsce w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Ciało Kamila Durczoka zostało skremowane. Prochy dziennikarza spoczęły w rodzinnej mogile na pobliskim cmentarzu. W tym samym grobie pochowany został ojciec dziennikarza.

Przed pogrzebem Kamila Durczoka brat zmarłego wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że uroczystość ma charakter prywatny i rodzina nie życzy sobie obecności mediów.

Jak wyglądał pogrzeb Kamila Durczoka? Tak rodzina żegnała dziennikarza

Reklama

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe nad miejscem pochówku dziennikarza rozstawiono zabezpieczającą altanę w żałobnym, bordowym kolorze. Za oprawę muzyczną podczas pogrzebu odpowiedzialna była orkiestra górnicza. Na organach zagrał polski kompozytor, laureat m.in. Fryderyków, Józef Skrzek. 

Na chwile przed pogrzebem media poinformowały, że plany dotyczące przemowy na pogrzebie się zmieniły. Chociaż wszyscy spodziewali się, że dziennikarza pożegna jego syn, mowę miał wygłosić brat publicysty, Dominik. 

Jak powszechnie wiadomo, relacja ojca i syna od dłuższego czasu była skomplikowała. Potomek dziennikarza jakiś czas temu postanowił nawet zmienić nazwisko na panieńskie matki, by ze względu na liczne skandale z udziałem Durczoka, nie być z nim kojarzonym.

Podczas uroczystości pogrzebu Kamila Durczoka kościół Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie był wypełniony żałobnikami. Dziennikarza przyszły pożegnać tłumy. W mszy brali udział bliscy zmarłego: jego rodzina i przyjaciele. Nie zbrakło także współpracowników Durczoka. Pojawili się również przedstawiciele lokalnych władz: prezydent Katowic Marcin Krupa oraz europoseł Łukasz Kohut. Porządku wokół cmentarzu pilnowała policja.

Była partnerka zmarłego dziennikarza Julia Oleś jeszcze przed pogrzebem zaznaczała, że nie będzie mogła pojawić się na uroczystości ze względu na zaplanowane wcześniej spotkanie autorskie. W mediach nie pojawiły się jeszcze informacje dotyczące tego, czy Oleś rzeczywiście zabrakło na ceremonii.


***

Kamil Durczok zostanie pochowany w Katowicach. Śląsk nazywał swoim domem

Co się stanie z psem Kamila Durczoka? Są dobre wieści 

Pogrzeb Kamila Durczoka. Jak będzie wyglądał?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok | pogrzeb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje