Reklama

Pokazał poranek w Toruniu. Wymowne zdjęcie i lawina komentarzy

Choć przysłowie mówi „kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”, rymowanka ta z powodzeniem mogłaby odnosić się i do czerwca. Przynajmniej w tym roku. Miesiąc, w którym rozpoczyna się kalendarzowe lato, na swym początku funduje nam… przymrozki.

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszczała. Zimny kwiecień i deszowo-chłodny maj sprawiły, że większość Polaków z nadzieją wypatrywała czerwca. Bo przecież kiedy jak kiedy, ale w miesiącu otwierającym kalendarzowe lato, aura powinna pozwolić na cieszenie się kawą na słonecznym tarasie i długimi spacerami w ciepłe wieczory.

Zobacz również: Ogrodnicy miejcie się na baczności. Narażeni nawet doświadczeni działkowcy

I rzeczywiście, w większości regionów kraju czerwiec (przynajmniej w swoich pierwszych dniach), spełnia pokładane w nim nadzieje. Dni są słoneczne, a temperatury wysokie. W pierwszy weekend miesiąca słupki rtęci w całym kraju wspinają się do okolic 20 stopni Celsjusza.

Reklama

Przynajmniej w dzień, bo noc to zupełnie inna historia...

Zobacz również: Odwieczna walka w autobusach miejskich. Ustąpić czy nie?

Pokazał poranek w Toruniu. Pod zdjęciem lawina komentarzy

Podczas gdy w dzień cieszymy się letnią aurą, w nocy wciąż zdarzają się przymrozki. Ich świadectwem są nie tylko wypowiedzi synoptyków, ale i... szron, pokrywający np. karoserie zaparkowanych na zewnątrz samochodów.

Wymownym zdjęciem podzielił się jeden z internautów na facebookowym profilu Lubuscy Łowcy Burz. Na pokrytej szronem karoserii, ktoś zapisał datę: 03.06.2023

Zobacz również: Śmiertelnie niebezpieczny krzew w polskich parkach. Zalecana ostrożność

Ten minimalistyczny kadr wzbudził w internautach spore emocje, a na falę komentarzy nie trzeba było długo czekać.

Komentatorzy dzielili się też zdjęciami oszronionych aut z własnego regionu oraz informacjami na temat temperatur na ich termometrach. Rozpiętość? Od -5 do +11. Trzeba przyznać, że czerwiec potrafi zaskakiwać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toruń | pogoda | przymrozki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama