Reklama

Reklama

Pokazała się bez biustonosza. Wylała się na nią fala krytyki

Jest matką czwórki dzieci i spodziewa się piątego. Chętnie pokazuje w mediach społecznościowych życie swoje i swojej gromadki, co zjednało jej sporą grupę obserwujących. Ostatnio podzieliła się z fanami hejtem, który spotyka ją ze strony internautów tylko dlatego, że nie nosi stanika.

Internauci oburzeni brakiem biustonosza 

Mara prowadzi profil na TikToku “The Amazing Mara", gdzie obserwuje ją już 127 tysięcy użytkowników. Kobieta dzieli się na nim życiem swoje dużej rodziny. W jednym z ostatnich filmików tiktokerka odniosła się do hejtu, który wylał się na nią, ponieważ nie nosi biustonosza. 

Internauci byli zdegustowani faktem, że publicznie występuje bez stanika. Za karygodne uznali również, że kobieta nie nosi bielizny przy swoich dzieciach. Mara w odpowiedzi nagrała filmik, na którym odpowiada, że nie nosi stanika. Ma niewielkie piersi i go nie potrzebuje. Ważniejsza jest dla niej wygoda.

Zobacz również: Rzeczy, o których nie wiedziałeś, że mają termin przydatności

Fala komentarzy pod filmem 

Pod filmem Mary pojawiło się wiele komentarzy. W większości wspierających popularną mamę. Wiele kobiet popiera jej decyzję. Internauci wskazują również, że nie zauważyli braku bielizny, dopóki nie rozgorzała dyskusja na ten temat:

Reklama

Te i wiele innych komentarzy, to wyrazy poparcia decyzji Mary lub zdegustowania faktem, że ktoś tak blisko jej się przyglądał, biorąc pod uwagę, że brak bielizny w jej przypadku jest niezauważalny.

Zobacz również: Unikaj tych błędów, a biustonosz dłużej ci posłuży

Noszenie biustonosza: Co mówią badania? 

Głośnie badanie profesora Uniwersytetu Franche-Comte zajmujące się medycyną sportową ma dowodzić, że nie noszenie biustonoszy jest lepsze dla kobiecego zdrowia. Jean-Denis Rouillon i jego zespół przez 15 lat monitorowali kształt i zdrowie piersi 330 kobiet w wieku 18 - 35 lat. Na podstawie badań doszli do wniosku, że biustonosze powodują osłabienie i zanikanie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie piersi i dlatego szybciej wiotczeją. U kobiet, które nie nosiły staników, biust był bardziej jędrny.

Część naukowców zgadza się z badaniami Rouillona, jednak przeciwnicy podkreślają, że badana grupa była zbyt mała, by móc odnieść je do wszystkich kobiet. Jednocześnie twierdzą oni, że o ile w przypadku małych piersi brak biustonosza rzeczywiście nie jest szkodliwy, o tyle w przypadku pań bardziej obdarzonych przez naturę stanik odciąża kręgosłup, więc chodzi tutaj nie tylko o estetykę, ale także o zdrowie.

Zobacz również: Jak dobrać biustonosz? Najczęściej popełniane błędy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy