Reklama

Reklama

Polacy pokazują zdjęcia z niemieckich sklepów. Tyle kosztuje tam cukier!

W ostatnich tygodniach głośno było w Polsce o kryzysie, związanym z dostępnością cukru. Gdy jego cena zaczęła drastycznie rosnąć, Polacy postanowili zrobić zapasy tego produktu, przez co zaczęło brakować go w sklepach, a część z nich wprowadziła jego reglamentację. Choć ostatnio problem nieco przycichł, to cukier wciąż jest drogi, ale u naszych zachodnich sąsiadów można go kupić zdecydowanie taniej!

W lipcu oraz w sierpniu zasypywani byliśmy informacjami o sporych brakach takich produktów jak cukier czy np. ocet. Półki z cukrem dosłownie świeciły pustkami, a tam gdzie był on dostępny, osiągał szokująco wysokie ceny. 

Część sklepów i marketów zdecydowała się na reglamentację tego produktu - jako pierwsza zrobiła to Biedronka, a chwilę później dołączył do niej Lidl czy Auchan. 

Ostatnio sytuacja nieco się ustabilizowała, sklepy zniosły limity, a cukier znów jest dostępny - niestety jego cena wciąż jest wysoka. Jak przyznał ostatnio na Twitterze sam Donald Tusk, problem dotyczy nie tylko cukru, który w rok podrożał aż o 92 proc., ale także oleju droższego o 73 proc. czy masła, które podrożało prawie o połowę! 

Reklama

Obecnie za 1 kg cukru zapłacimy w najlepszym wypadku około 5zł, ale w małych sklepach osiedlowych jego cena sięga już nawet 9 zł! Jak się okazuje, zdecydowanie tańszy cukier kupimy u naszych zachodnich sąsiadów!

Zobacz również: Tak Polacy kradną w sklepach. To już plaga! 

Polacy pokazują zdjęcia cen cukru z niemieckich marketów. Aż trudno uwierzyć!

Gdy ceny cukru w naszym kraju wciąż są rekordowo wysokie, w Niemczech kupić go można zdecydowanie taniej! Polacy mieszkający w tym kraju lub odwiedzający zachodnich sąsiadów regularnie publikują na Twitterze zdjęcia, będące żywym dowodem na to, że np. w niemieckim Lidlu cukier biały kosztuje 0,79 euro (w przeliczeniu - 3,73 zł) za 1 kg. 

- "Do Niemiec można po cukier jeździć tak u Nas dobrze...", "Wczoraj w niemieckim Lidlu (w Hamburgu) cukier biały po 0,79 € za 1 kg. Ten sam cukier w Polsce" - piszą.

Jeden z użytkowników pobił jednak rekord i pokazał cenę cukru z jednego z niemieckich sklepów - wynosi ona 45 centów za kilogram! Aż trudno uwierzyć, prawda?

Zobacz również:

Limity podczas grzybobrania. Z tych lasów nie wyniesiesz pełnych koszyków! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cukier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama