Polaków nie będzie stać na pogrzeb? “My sobie tych cen nie wymyślamy”

Podwyżki dotykają branżę pogrzebową
Podwyżki dotykają branżę pogrzebową123RF/PICSEL

Drożyzna dotyka branżę pogrzebową

Branża pogrzebowa tak naprawdę nie różni się od innych usług z tą tylko różnicą, że inne usługi możemy odłożyć na później, tak pogrzebu nie da się odkładać. Podwyżki cen prądu i gazu tak samo jak w inne branże też biją i w usługi pogrzebowe.
Krzysztof Wolicki

Ceny gazu sprawią, że nie będzie kremacji?

Obecnie działają w Polsce 73 krematoria, z tego co mi wiadomo - 6 jest budowanych, a pewnie kolejne 5-6 to, te, o których nie wiem, że są w budowie
Krzysztof Wolicki

Ile kosztuje pogrzeb?

Pogrzeb to jest składowa kilku elementów, np. na wsi, na której nie jest pobierana opłata za miejsce na cmentarzu i jest to “dochowanie" do istniejącego grobu — mieścimy się w zasiłku. Są miasta, gdzie za samo miejsce na cmentarzu trzeba zapłacić trzy czy więcej tysięcy, do tego dochodzi wykopanie, ewentualnie wymurowanie grobu. Ostatecznie całkowity koszt pogrzebu może wynosić ponad dziesięć tysięcy złotych"
Krzysztof Wolicki

Polacy muszą zaciągać pożyczki, by zorganizować pogrzeb

W związku z wysokimi kosztami usług pogrzebowych rodzin nie stać na godne pożegnanie swoich bliskich. Aby pochować zmarłego z należytym szacunkiem często muszą zaciągać pożyczki. Wysokość zasiłku pogrzebowego stanowi poważny problem szczególnie dla ludzi ubogich, samotnych oraz starszych.
Kominikat biura prasowego OPZZ
OPZZ zwraca się do ministerstwa, któremu przewodzi Marlena Maląg o podwyżkę zasiłku pogrzebowego
OPZZ zwraca się do ministerstwa, któremu przewodzi Marlena Maląg o podwyżkę zasiłku pogrzebowegoEast News

Stanowisko Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Jaki był ks. Jan Kaczkowski? Szczere wyznanie Patryka Galewskiego. "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"Katarzyna ZdanowiczINTERIA.PL