Reklama

Reklama

Polski ksiądz dosadnie o celibacie. Jego żona to prawdziwa piękność!

Ksiądz Robert Augustyn niedawno został proboszczem i jest ulubieńcem parafian, którzy doceniają jego otwartość na drugiego człowieka i pasje. Tych ma całkiem sporo, bo duchowny gra na perkusji, jeździ na nartach i jest kierowcą rajdowym. Ma również żonę i dwójkę dzieci i uważa, że... celibat to błąd!

Ksiądz Robert Augustyn ma zaledwie 34 lata, a już jest proboszczem w Bielsku-Białej i zasłużył sobie na sympatię i szacunek parafian. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że duchowny od 2013 roku jest szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci. Święcenia kapłańskie w kościele Ewangelicko-Augsburskim przyjął już po ślubie.

powiedział w wywiadzie dla gazeta.pl, tłumacząc, że Luteranie nie wymagają, by pastorzy żyli w celibacie. 

Zobacz również: Czy można wynajmować mieszkania parom bez ślubu? Franciszkanie ostrzegają! 

Reklama

Polski ksiądz krytykuje celibat! "Muszą zdusić w sobie to uczucie"

Ksiądz Robert Augustyn uważa, że celibat jest dla księży katolickich bardzo trudny, ponieważ nawet, gdy się zakochają, muszą zdusić w sobie to uczucie. Z drugiej strony, wciąż zarzuca się im, że nie mają pojęcia o posiadaniu rodziny, a mówią Polakom, jak powinni żyć.

Ksiądz Robert Augustyn jest szczęśliwym mężem i ojcem, ale zawsze znajdzie też czas na swoje pasje. Duchowny jest perkusistą, bierze udział w rajdach samochodowych, jeździ na nartach i prowadzi bardzo aktywny tryb życia. 

- powiedział w jednym z wywiadów. 

Ksiądz Robert Augustyn aktywnie działa także na Instagramie. W sieci zamieszcza zarówno fotki z żoną i dziećmi, jak i wspomnienia z podróży i rajdów. Nie brakuje tam także zdjęć z kościoła. Jak znajduje czas na wszystkie te zajęcia?

- napisał pod jednym ze zdjęć.

Zobacz również:

Ksiądz w trakcie kazania zachwalał autora podręcznika do HIT-u

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | ksiądz Robert Augustyn | celibat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy