Produkty z Pepco nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Sieć apeluje do klientów

Na stronie internetowej sklepu Pepco pojawił się komunikat wystosowany do klientów. Dotyczy on wycofania ze sprzedaży kilku produktów, które od niedawna są dostępne w sklepach na terenie całej Polski. Taką decyzję Pepco tłumaczy troską o bezpieczeństwo konsumentów. Klienci proszeni są o pilny zwrot.

Pepco apeluje do klientów. "Produkty nie spełniają wymogów"
Pepco apeluje do klientów. "Produkty nie spełniają wymogów"ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsEast News

Pepco wycofuje produkty w trosce o bezpieczeństwo klientów. Mogą być niebezpieczne

Kolejny sklep poinformował o konieczności wycofania sprzedawanych produktów. Tym razem jest to Pepco, oferujące odzież dla całej rodziny oraz produkty dla domu w niskich cenach. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej sieci sklepów czytamy:

W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów oraz w związku z niespełnieniem standardów bezpieczeństwa firmy Pepco, podjęliśmy decyzję o wycofaniu następujących produktów.

Jakie przedmioty zostały wycofane? Wśród nich produkty skierowane do dzieci

Pierwszym z produktów, o którym mowa jest keksówka premium o kodzie PLU 348845. Jak przekazała firma, produkt ten nie spełnia standardów jakości, a jego powłoka nieprzywierająca może odchodzić od blachy.

Kolejnym produktem, który tym razem nie jest niezgodny z wymaganiami normy EN 71-3:2019+A1:2021 jest koło garncarskie o kodzie PLU 596629. Jak się okazuje, w glinie załączonej do zestawu znaleziono nadmierną zawartość ołowiu, który jest substancją szkodliwą dla zdrowia człowieka.

Ostatnimi produktami, których dotyczy komunikat, są kredki ołówkowe w tubie. Chodzi dokładniej o produkty z kodem:

  • PLU 344664,
  • PLU 347467,
  • PLU 349916,
  • PLU 351997,
  • PLU 596332,
  • PLU 599150,
  • PLU 599152,
  • PLU 599153.

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że:

Produkty nie spełniają wymogów Rozporządzenia (WE) 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) z uwagi na przekroczoną zawartość ftalanów
czytamy

Ftalany to związki chemiczne, które nadają materiałom elastyczności. Często wykorzystywane są do produkcji przedmiotów gospodarstwa domowego, wyrobów medycznych, a także zabawek. Z uwagi na potencjalną szkodliwość niektórych ftalanów udowodnioną w badaniach na zwierzętach, rozporządzenia dokładnie określają dozwoloną zawartość ten substancji w takich produktach.

Pepco wycofuje kredki dla dzieci. Klienci są proszeni o zwrot produktów
Pepco wycofuje kredki dla dzieci. Klienci są proszeni o zwrot produktów123RF/PICSEL

Klienci proszeni są o pilny zwrot. Pieniądze zostaną im zwrócone

Pepco apeluje do klientów, którzy zakupili powyższe produkty:

Prosimy o zwrot wspomnianych produktów oraz odbiór pełnej kwoty za ich zakup
napisano

Przedmioty można zwrócić w każdym sklepie Pepco, niekoniecznie w tym, w którym dokonaliśmy ich zakupu. Co istotne do zwrotu nie potrzebujemy paragonu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas