Reklama

QUIZ: Od czego jest ten święty? 8/10 to świetny wynik

Pojęcie „świętego” w Biblii odnosi się najczęściej do osoby, która postępowała zgodnie z przykazaniami Boga, trzymając się z dala od ziemskich, grzesznych praktyk. Kościół, ze względu na heroiczność ich wiary, otacza świętych szczególną czcią oraz szacunkiem. Wiesz, w jakich momentach warto modlić się do św. Rity, św. Barnaby czy św. Antoniego? Sprawdź, jak dobrze znasz świętych. 8/10 to świetny wynik.

Czy wiesz, od czego jest ten święty? 

Chrześcijańscy święci od wieków odgrywają jedną z kluczowych ról w życiu wiernych, będąc stawianymi przez Kościół za wzór do naśladowania. Przed laty ważni byli szczególnie dla mieszkańców polskiej wsi. Dni, w których byli czczeni, wyznaczały terminy rozpoczęcia i zakończenia się prac polowych czy gospodarskich.

Co więcej, powszechnie uważano ich za pośredników między światem ludzkim a boskim. Ofiarowano im ważne sprawy, a w modlitwach proszono o obronę przed klęskami żywiołowymi czy zarazami. Powierzano im również codzienne zmartwienia i troski. Tak jest aż do dziś. Niewielu zna jednak dokładnie świętych i osoby, którym patronują. Ten test potrafią rozwiązać tylko najlepsi.

Reklama

***

Marta Robin stygmatyczka i mistyczka oskarżona o oszustwo. Gdzie leży prawda?

Oto ilu Polaków chodzi do kościoła. Szokujące dane z parafii. Księża apelują do wiernych

Tajemnica objawień w Banneux. "Gdybym wiedziała, niczego bym nie powiedziała"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święci | patron | Kościół katolicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy