Sąsiad stawia szklankę na klamce? Poznasz powód, też zaczniesz

Ustawianie szklanki na klamce to dziwaczny pomysł, który z pewnością budzi w nas zaciekawienie. Jednakże ten mało znany trik może okazać się niezwykle pomocny. Po co i jak prawidłowo to zrobić?

Po co założyć szklankę na drzwi?
Po co założyć szklankę na drzwi? archiwum prywatne

Złodzieje grasują. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Zabezpieczenie naszego domu lub mieszkania przed niechcianymi gośćmi jest podstawą naszego poczucia bezpieczeństwa. Niestety nowoczesne zabezpieczenia, takie jak zamki antywłamaniowe, systemy alarmowe czy specjalne rolety mogą być dość kosztowne. Istnieją jednak proste triki na odstraszenie włamywacza, które nie wymagają od nas nakładów finansowych.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak folia aluminiowa może pokazać, czy złodzieje interesują się naszym domemFolia aluminiowa u sąsiada na klamce? Powód może zaskoczyć

Nie jest to jednak jedyny łatwy i tani sposób na odstraszenie włamywacza. Inną skuteczną metodą zabezpieczenia naszego domu lub mieszkania jest założenie na drzwi szklanki. 

Ukradł ponad 1000 samochodów. Spowiedź złodzieja aut w "Raporcie"Polsat News

Szklanka na klamce — sprytny sposób na włamywacza

Założenie szklanki na klamkę może wydawać się nieco dziwnym pomysłem, dlatego już wyjaśniamy po co, i jak prawidłowo to zrobić.

Celem umieszczenia szklanki na drzwiach jest zasygnalizowanie, że ktoś próbuje się dostać do naszego domu lub mieszkania oraz wystraszenie nieproszonego gościa. Jeśli włamywacz chciałby otworzyć nasze drzwi w nocy, spadająca na podłogę szklanka z pewnością nas obudzi. Poza tym huk wystraszy złodzieja, który najprawdopodobniej w takiej sytuacji zrezygnuje z kradzieży. 

Oczywiście szklankę należy umieścić na drzwiach od wewnątrz. Powinniśmy zrobić to w taki sposób, aby sama nie zsunęła się z klamki.

123RF/PICSEL

Co, jeśli usłyszymy, że szklanka spada z drzwi?

Założenie szklanki na klamkę nie uchroni nas przed kradzieżą w stu procentach, jednak w wielu przypadkach może nas odpowiednio wcześniej ostrzec, dając nam czas na reakcję.  

Pamiętajmy, że włamywacze najczęściej unikają konfrontacji, dlatego hałas wywołany uderzeniem lub też rozbiciem się szklanki powinien odstraszyć ich na dobre.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas