Reklama

Sekret najstarszej kobiety świata. Codziennie je ten sam produkt

Urodzona w Stanach Zjednoczonych Hiszpanka María Branyas Morera jest obecnie najstarszą żyjącą kobietą na świecie. 115-letnia seniorka zdradziła swój patent na długowieczność i zachowanie świetnej formy psychiczno-fizycznej. Morena opowiedziała również, jaki produkt pozwala jej utrzymać dobre samopoczucie.

Oto najstarsza kobieta na świecie

María Branyas Morera została niedawno wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza, żyjąca kobieta na świecie i stało się to po śmierci francuskiej zakonnicy siostry André, która w połowie stycznia br. odeszła w wieku 118 lat.

Morera urodziła się 4 marca 1907 w San Francisco, rok po tym, jak jej rodzice wyemigrowali z Hiszpanii do USA. Po ośmiu latach przebywania na obczyźnie rodzina wróciła do własnego kraju, ale podróż statkiem przez Atlantyk okazał się dramatyczna w skutkach. Pod koniec podróży ojciec Marii zmarł z powodu gruźlicy, a ona podczas nieszczęśliwego upadku straciła słuch w jednym uchu.

Reklama

María Branyas Morera od 22 lat przebywa w jednym z katalońskich domów opieki i nadal może pochwalić się świetną formą - kobieta w wieku 110 lat bez problemów samodzielnie czytała lokalną prasę. Ponadto uważa się, że Morera jest jedną z najstarszych osób, które wyzdrowiały z Covid-19, po tym, jak zachorowała w maju 2020 r. María jest matką trójki dzieci, babcią 11 wnucząt i prababcią 13 prawnuków.

Najstarsza kobieta na świecie zdradza sekret na długowieczność

María Branyas Morera przyznaje, że mocno zaskoczyło ją zainteresowanie mediów z uwagi na jej wiek i, pomimo że jest wdzięczna za wszystkie słowa otuchy, to z uwagi na duży stres nie będzie już udzielać wywiadów.

Zapytana o sekret jej długowieczności, María przyznała, że to kwestia genetyki i odrobiony szczęścia. Dodała także, że na jej dobre samopoczucie wpływają ludzie, którymi się otacza, a w nich z kolei najbardziej ceni autentyczność i pogodę ducha.

Czytaj także: Lekarze ustalili pierwszy symptom zbliżającej się śmierci. Oto co się czuje

Okazało się również, że kobieta od lat spożywa codziennie jeden produkt, dzięki któremu utrzymuje zdrowie i dobre samopoczucie. "W czasach, w których nieustannie pojawiają się diety i cudowne pokarmy, dla dobrego samopoczucia i zdrowia, konieczne jest spożywanie jogurtu naturalnego" - napisała na Twitterze María Branyas Morera.

Według Księgi Rekordów Giunnessa najdłużej żyjącą osobą na świecie była Jeanne Calment - 122 lata i 164 dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy