Reklama

Reklama

Sklepy zabezpieczają masło przed kradzieżą!

Masło uchodziło jeszcze niedawno za dość podstawowy i dostępny dla większości konsumentów produkt spożywczy. Wszystko wskazuje jednak na to, że te czasy odchodzą do przeszłości. Wciąż rosnąca cena masła sprawiła bowiem, że sklepy zaczynają zabezpieczać ten produkt przed kradzieżą!

Gdy niedawno rozpoczął się w Polsce "wyścig po cukier" ekonomiści zaczęli upatrywać w nim niepokojącego sygnału z rodzimego handlu. Nic dziwnego, bo gdy zaczęło brakować go na sklepowych półkach, niektóre sieci handlowe postanowiły wprowadzić jego reglamentację i ograniczyć możliwość zakupu do 10 kg na jeden paragon. 

Inaczej sprawa ma się z masłem - nie brakuje go w sklepach, ale wciąż rosnąca cena tego produktu sprawiła, że sklepy zaczynają zabezpieczać go przed kradzieżą!

Sklepy zabezpieczają masło przed kradzieżą! Jest powód do niepokoju?

Jak napisał na Twitterze dziennikarz portalu wiadomoscihandlowe.pl Paweł Jachowski w jednym ze sklepów sieci Kaufland masło zostało zabezpieczone przed kradzieżą za pomocą specjalnych naklejek. 

 - napisał. 

W ten sposób zabezpieczono zresztą nie tylko prawdziwe masło, ale także dużo tańszy miks tłuszczowy. 

Taka forma zabezpieczenia nie jest polskim wymysłem. Business Insider informował kilka dni temu, że w podobny sposób zabezpiecza masło Tesco w Wielkiej Brytanii. 

Reklama

Zobacz również:

Podzielił się sztuczką przy kasie samoobsługowej. Śmietnik czy nie?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: masło | cena masła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy