Reklama

Reklama

Skrzydłokwiat, dracena, maranta. Przyciągają miłości i szczęścia

Rośliny domowe towarzyszą człowiekowi w jego codziennym życiu od dawna. Są ważną częścią domu, nie tylko ze względu na swoje piękno, ale przede wszystkim z uwagi na tworzenie przez nie wyjątkowego, przytulnego klimatu we wnętrzach. Co ciekawe, kwiaty są również amuletami miłości i dobrobytu. Podpowiadamy, które rośliny warto przechowywać w domu, i co dają swoim właścicielom w zamian za opiekę.

Istnieje wiele popularnych przekonań na temat zalet roślin doniczkowych. Botanika dowodzi, że rzeczywiście wiele z nich ma  korzystne właściwości. Badania wykazują, że kwiaty doniczkowe to dużo więcej, niż tylko estetyczny element wystroju mieszkania.

Wielu przedstawicieli flory wykazuje właściwości lecznicze. Zioła z powodzeniem można uprawiać na parapecie kuchennym. Niektóre rośliny doniczkowe zawierają olejki eteryczne, które wypełniają pomieszczenie delikatnym aromatem o działaniu antystresowym.

Substancje bioaktywne, wydzielane przez rośliny, są w stanie oczyścić domowe powietrze z zanieczyszczeń metalami ciężkimi, zarazkami i wirusami. Inne rośliny uważane są za amulety. Oto magiczne rośliny, które przyciągają do naszego życia to, czego najbardziej pragniemy - miłość i szczęście.

Reklama

Dracena Sandera. Kwiaty, który trzeba mieć w domu

Dracena Sandera, nazywana inaczej szczęśliwym bambusem, jest kwiatem niezwykle łatwym w pielęgnacji. Zgodnie z filozofią Feng Shui w domu, w którym znajduje się bambus, wydarzą się tylko pozytywne rzeczy. Roślina ochroni członków rodziny przed kłopotami i przyciągnie do nich szczęście.

Skrzydłokwiat - "kobiece szczęście"

Skrzydłokwiat to, według feng shui, roślina bogata w życiodajną energię chi. Nazywana potocznie "kobiecym szczęściem", przynosi swojemu właścicielowi wewnętrzny spokój i energię. Samotne kobiety, które posiadają skrzydłokwiat w swoim domu, zobowiązane są do znalezienia bratniej duszy. Dlaczego? Mówi się, że w domach, w których często dochodzi do kłótni, kwiat usycha.

Czytaj również: Jak przesadzać i rozmnażać skrzydłokwiat?

Ginura i jej magiczna moc

Jeśli uważasz się za osobę kreatywną, która chce osiągnąć swój dawno zaplanowany cel i odnieść sukces, koniecznie postaw w swoim domu Ginurę. Ta roślina sprawi, że znajdziesz nowe sposoby rozwiązania sytuacji, a także pomoże przyciągnąć do ciebie odpowiednie osoby.

Maranta - rodzaj wiecznie zielonych roślin

Maranta to roślina, która stymuluje chęć zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, a także dodaje pewności siebie i pomaga w koncentracji. Dlatego jeśli nie boisz się zmian i cechuje cię innowacyjny sposób myślenia, to roślina stworzona dla ciebie! Postaw ją na biurku, a zrealizujesz wszystkie plany.

Aucuba, czyli złote drzewko

Złote drzewko, jak powszechnie nazywana jest Aucuba, pozwoli ci uwolnić potencjał i osiągnąć szczyty kariery. Skutecznie obroni także twój dom. Przed zakupem tej rośliny upewnij się jednak, czy twój pokój jest wystarczająco przestrzenny. Złote drzewko lubi mieć dużo miejsca.

Zobacz również:
Wyrzucasz fusy po kawie? Przeczytaj, a już nigdy więcej tego nie zrobisz!
Jak wykorzystać skórki bananów?
Peeling z grejpfruta, czyli miły sposób na domowe SPA

***
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | skrzydłokwiat | szczęście

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy