Reklama

Sztuczne rzęsy i mocny makijaż. Pomalowała 9-latkę do pierwszej komunii. Internauci: "tragedia"

To nagranie wywołało niemałe poruszenie w sieci. Makijażystka opublikowała na TikToku filmik, w którym pokazała stylizację dziewczynki do pierwszej komunii świętej. Uwagę zwraca mocny makijaż, tipsy i korona. W sekcji komentarzy zawrzało - internauci nie przebierali w słowach.

Pierwsza komunia święta to spore wydarzenie w życiu każdego katolika, a przygotowania do wydarzenia zaczynają się ze znacznym wyprzedzeniem.

Rodzice dziecka przystępującego do komunii starają się, aby był to dla niego niezapomniany dzień. Kiedyś organizowano uroczysty obiad dla rodziny po zakończeniu mszy, obecnie domowe uroczystości zamieniły się w większe przyjęcia. Rezerwacja sali, catering i dodatkowe atrakcje stają się już standardem. 

W dniu komunii dzieci otrzymują również prezenty, np. Biblię czy medalik. Bywa jednak, że goście decydują się przekazać dziecku pieniądze lub droższe prezenty, takie jak telefon czy elektryczna hulajnoga.

Reklama

Zobacz też: "Pracuję w domu weselnym. Rodzice organizują komunie jak wesela, z tortem i alkoholem. To kompletna przesada"

"Mała księżniczka" w komunijnej stylizacji

Sporo kontrowersji wywołują nieraz komunijne stylizacje. Niektórzy rodzice chcą, aby ich córka tego dnia wyglądała niczym "mała księżniczka". W sieci nietrudno trafić na kreacje, które bardziej przypominają suknie ślubne niż komunijne sukienki. Niektóre parafie stawiają jasne wytyczne dotyczące strojów, np. dzieci przystępujące do komunii powinny nosić alby.

Niektórzy rodzice potrafią jednak iść o krok dalej. Niektórzy rodzice uważają, że to wyjątkowy dzień, dlatego nie widzą niczego złego w tym, aby ich córka przystąpiła do pierwszej komunii świętej w pełnym makijażu. Ta kwestia również bywa kontrowersyjna.

Zobacz też: Ile dać do koperty na komunię? Zasada jest jedna

Sztuczne rzęsy, korona i tipsy. Makijażystka pomalowała 9-latkę do pierwszej komunii

Makijażystka Glamqueensuk opublikowała na TikToku nagranie, w którym zaprezentowała makijaż, jaki wykonała dziewczynce przystępującej do pierwszej komunii świętej. Mocny makijaż 9-latki nie wszystkim internautom przypadł do gustu.

Uwagę zwraca przede wszystkim kryjący podkład, błyszczący cień do powiek, błyszczyk na ustach i sztuczne rzęsy. Włosy dziewczynki spięto w kok. Na głowie dziewczynki pojawiła się też srebrna korona. Dopełnieniem komunijnego makijażu są białe tipsy ze srebrnymi elementami.

- Moją klientką była dziś dziewczynka, która przystąpi do pierwszej komunii. Piękna! Oto makijaż mojego autorstwa - napisała makijażystka.

Zobacz też: Komunijny trend budzi kontrowersje. Zestaw jak na wieczór panieński?

"Tragedia". Internauci oceniają makijaż 9-latki

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. "Tragedia", "Jaka masakra" - nie przebierali w słowach internauci.

Makijażystka jest fanką robienia mocnego makijażu, co widać na udostępnianych przez nią filmikach. Jej klientki często mają sztuczne rzęsy i mocno kryjący podkład. Glamqueensuk jest również stylistką fryzur, dlatego też na TikToku możemy zobaczyć jej najbardziej twórcze pomysły.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pierwsza komunia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy