Ta dziewczynka ma najdłuższe rzęsy na świecie. Kobiety jej zazdroszczą!

Muin Bachonaev jest posiadaczem najdłuższych na świecie rzęs. Jak się okazuje, na tę samą przypadłość „cierpi” także jego siostra. Dziewczynka jest obdarzona ponadprzeciętnie długimi rzęsami, na punkcie których oszalała niejedna kobieta. Jest czego zazdrościć!

Muin to chłopiec o najdłuższych rzęsach na świecie. Jego siostra też może się nimi pochwalić
Muin to chłopiec o najdłuższych rzęsach na świecie. Jego siostra też może się nimi pochwalićInstagram

Muin Bachonaev już od pierwszych minut swojego życia skierował na siebie oczy niemal całego świata. Wiele osób patrzyło na niego nie ukrywając szoku. Chłopiec posiada bowiem nie tylko bujne, ale również niezwykle długie rzęsy.

Ma najdłuższe rzęsy na świecie. Gdy się urodził rodzice byli w szoku

15-letni dzisiaj Muin mieszka w Moskwie, gdzie prowadzi zwyczajne życie nastolatka.

Żyję jak każdy. Nie muszę specjalnie dbać o rzęsy. Czuję się z nimi komfortowo i nie mam żadnych trudności
twierdzi.

W dniu narodzin rzęsy chłopca były tak długie, że sięgały mu niemal do ust. Mierzyły dokładnie 4,5 cm. W szoku byli nie tylko rodzice malca, ale również lekarze. Szybko postanowiono zbadać przyczyny nadmiernego porostu rzęs u chłopca.

Dziewczynka o nieprzeciętnie długich rzęsach. Kobiety jej zazdroszczą

Po narodzinach chłopiec był całkowicie zdrów. Po wnikliwych badaniach specjaliści ocenili, iż bujne i długie rzęsy są efektem wadliwego genu, odpowiedzialnego między innymi za wzrost rzęs oraz brwi. Do wadliwej mutacji doszło prawdopodobnie wskutek stosowania przez mamę chłopca w trakcie ciąży pewnych leków.

Już wkrótce okazało się, że na podobną przypadłość "cierpi" również młodsza siostra Muina.

W internecie krąży nagranie, na którym dwa maluchy prezentują swoje ponadprzeciętnie długie rzęsy. Pod postem zaroiło się od komentarzy. Niektóre kobiety nie ukrywają zazdrości!

W rzeczywistości jednak podobny wygląd rzęs może być skutkiem schorzeń o podłożu genetycznym. Wrodzone wady związane z nadmierną długością rzęs - zespół Olivera-McFarlane’a czy zespół Cornelii de Lande wiąże się bowiem z niepełnosprawnością intelektualną, nieprawidłowym wyglądem dłoni i stóp, niskim wzrostem, a także wadami serca, nerek i dróg moczowych. W przypadku Muina i jego siostry można mówić o wielkim szczęściu. Oboje są zupełnie zdrowi.

"Zdanowicz pomiędzy wersami". Oto prawdziwa cena emigracji INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas