Test IQ: Jakiej liczby brakuje w rogu trójkąta? Ta zagadka matematyczna spędza sen z powiek wielu osobom

Test IQ pozwala ustalić zdolności logicznego myślenia oraz znajdowania reguł, wzorów i prawidłowości w prezentowanych sytuacjach. Oto jedno z zadań matematycznych, które spędza sen z powiek wielu dorosłym. Sprawdź, czy potrafisz myśleć w logiczny sposób.

Trudna zagadka matematyczna
Trudna zagadka matematycznaopracowanie własneINTERIA.PL

Czym jest test na inteligencję?

Test IQ za pomocą konkretnych pytań i zadań pozwala zmierzyć iloraz inteligencji człowieka. Wartość ta jest wyliczana na podstawie testu psychometrycznego. To narzędzie powstało już na początku XX wieku, a dokładniej w 1905 roku. Obecnie do zmierzenia ilorazu inteligencji najczęściej używany jest kwestionariusz WAIS-R, który składa się z wielu pytań z różnych dziedzin naukowych. Pozwala ustalić umiejętności człowieka z poszczególnych obszarów takich jak język, asymetria, skojarzenia lub analityka.

CanvaINTERIA.PL

Zadanie matematyczne, z którym wielu dorosłych ma problem

Spójrz na obrazek i zastanów się, jakiej liczby brakuje w jednym rogu trójkąta. Przede wszystkim musisz użyć do tego logicznego myślenia. Postaraj się skupić i przekonaj się, czy ta dziedzina matematyki jest twoją mocną stroną. Niewielu dorosłych umie rozwiązać tę zagadkę. Na rozwiązanie zadania masz 45 sekund... Start!

Mało kto zna poprawną odpowiedź
Mało kto zna poprawną odpowiedźopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie zadania

W jednym z rogów trójkątów brakuje liczby... 21. Jeżeli zastanawiasz się, jak otrzymać takie rozwiązanie, to wystarczy, że dodasz do siebie liczby z tych samych rogów w trójkątach, których suma musi wynieść 50. Oto prawidłowe rozwiązanie zagadki:

  • 13 + 19 + 18 = 50
  • 24 + 12 + 14 = 50
  • 9 + 20 + 21 = 50
Poprawny wynik to... 21!
Poprawny wynik to... 21!opracowanie własneINTERIA.PL
Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 62: Helena EnglertINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas