Reklama

Tę zagadkę z podstawówki rozwiąże jedynie 4% użytkowników. Uda ci się?

Rozwiązywanie zagadek matematycznych jest nie tylko ciekawą formą rozrywki, ale również oferuje wiele korzyści edukacyjnych i intelektualnych. Poniżej przedstawiamy jedną, która wręcz podzieliła Internautów. Należy w niej wykonać kilka działań matematycznych, które z pozoru łatwe, okazują się być znacznie bardziej wymagające w praktyce. Czy uda ci się podać poprawną odpowiedź?

 Rozwiązywanie zagadek matematycznych wymaga umiejętności logicznego myślenia, analizy i strategii. Ćwiczenie takich umiejętności pozwala rozwijać zdolność rozumowania i skutecznego podejmowania decyzji.  Matematyczne zagadki to swoista forma łamigłówek, które wymagają zastosowania różnych technik i podejść w celu znalezienia rozwiązania. Rozwiązywanie takich zadań wzmacnia zdolność do rozwiązywania różnorodnych problemów w życiu codziennym i zawodowym. Takie aktywności stymulują również mózg i utrzymują go w dobrej kondycji.

Zobacz również: Zagadka na inteligencję 

Reklama

Prosta zagadka matematyczna okazała się niezwykle trudna. Tylko kilka procent poda poprawną odpowiedź

Zadaniem, które należy wykonać na przytoczonej grafice, jest wyliczenie ceny każdego z owoców, a następnie wykonanie działania matematycznego. Proste? Okazuje się, że nie do końca. Użytkownicy na forach internetowych spierali się w tym, czy odpowiedź na zadanie wynosi: 25, 60, 17. Okazuje się jednak, ze poprawna odpowiedź jest inna. Ile wynosi?

Zobacz również: Ta amerykańska zagadka podzieliła Internet. Mniej niż 30% zna odpowiedź

Tę zagadkę z podstawówki poprawnie rozwiąże jedynie 4%. Oto poprawna odpowiedź

By wyliczyć poprawną odpowiedź podanej zagadki, należy posiadać kilka umiejętnoci matematycznych. Jedną z nich jest znajomość kolejności wykonywania działań. Według niej najpierw wykonujemy działania w nawiasach, następnie mnożenie lub dzielenie, na końcu dodawanie lub odejmowanie. Jak więc rozwiązać przytoczoną zagadkę? Oto rozwiązanie:

10+10+10=30

10+5+5=20

5+(1+1)+(1+1)=9,

Czyli: 5+1×10

5+10=15. Poprawna odpowiedź na rozwiązanie zagadki wynosi więc 15.

Zobacz również: Zadanie matematyczne, które podzieliło internet. Chodzi o kolejność działań

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | test na inteligencję | zadanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy