Reklama

Reklama

Tyle kosztuje cukier w Holandii. Zaskoczenie?

Cena cukru w polskich sklepach poszybowała niebezpiecznie w górę. Polacy rozpoczęli prawdziwy wyścig, a w supermarketach szybko zaczęło brakować tego produktu. Ceny wahają się w przedziale od 6 do 8 złotych za kilogram, a kolejne sieci handlowe zdecydowały się na wprowadzenie jego reglamentacji. Tymczasem Katarzyna Bosacka ujawnia ceny cukru w Holandii. Zwala z nóg?

Wybuchła prawdziwa panika. Polacy rozpoczęli "wyścig po cukier" w obawie, że wkrótce zabraknie go na sklepowych półkach. Biedronka, Netto, Aldi czy Lidl zdecydowały się na wprowadzenie reglamentacji - w sklepach tych sieci handlowych jednorazowo kupić można wyłącznie 10 kg cukru.

Jak sytuacja wygląda za granicami naszego kraju? Cena cukru w Holandii jest niemałym zaskoczeniem. Jest jeszcze taniej, niż w Niemczech.

Zobacz również: Polka pokazała cenę cukru w niemieckim markecie! Zwala z nóg?

Reklama

Tyle kosztuje cukier w "drogiej" Holandii

Cenę cukru w jednej z popularnych sieci sklepów Albert Heijn w Holandii zdradziła jedna z internautek. Swoim odkryciem podzieliła się z Katarzyną Bosacką. Za 1 kilogram cukru w holenderskim mieści Utrecht trzeba zapłacić 0,65 euro, co w przeliczeniu, przy obecnym kursie, wynosi 3,10 zł.

W Polsce ceny cukru wahają się aktualnie w przedziale od około 6 do 8 złotych za 1 kilogram.

Zobacz również: Zapytaliśmy internautów o cenę cukru. Oto co odpisali

Katarzyna Bosacka ujawnia: jak to wygląda w przeliczeniu na pensje w obu krajach?

Katarzyna Bosacka postanowiła przyjrzeć się bliżej cenom cukru z przeliczeniu na pensje w obu krajach. Wnioski są zaskakujące.

Jak wynika z informacji przekazanych przez holenderskie biuro planowania CPB statystyczne średnie zarobki w Holandii, zgodnie z danymi z 2020 roku, wynoszą 2 778 euro brutto miesięcznie, co daje około 2 050 euro netto bez dodatku urlopowego.

Zobacz również: Za co zapłacimy więcej? Ekspert wyjaśnia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cena cukru | Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy