Tylko pięć osób na sto podaje poprawną odpowiedź. Ten test na inteligencję zaskoczył internautów

Testy na inteligencję pomagają nam zrozumieć, jak dobrze dana osoba radzi sobie w różnych sytuacjach wymagających myślenia i rozwiązywania problemów. Służą do pomiaru umiejętności analitycznych, abstrakcyjnego myślenia, elastyczności umysłu i zdolności adaptacji do nowych sytuacji. Przedstawiamy zagadkę, która została zawarta w teście mierzącym inteligencję. Choć może ona wydawać się łatwa, to tylko pięć procent osób, które ją rozwiązują, jest w stanie znaleźć poprawną odpowiedź. Czy ty będziesz w stanie to osiągnąć?

Czy znasz odpowiedź na ten test na inteligencję?
Czy znasz odpowiedź na ten test na inteligencję?INTERIA.PL

Rozwiązywanie testów na inteligencję może przynieść wiele korzyści, zarówno dla osobistego rozwoju, jak i w różnych dziedzinach życia. Testy te wymagają myślenia, analizy, wnioskowania i rozwiązywania problemów. Regularne ćwiczenie tych umiejętności może wzmocnić zdolności poznawcze oraz poprawić ogólną ostrość umysłu. Testy inteligencji często stawiają przed rozwiązującym zadania wymagające analizy i dekonstrukcji informacji. To pomaga rozwijać umiejętność logicznego myślenia i docierania do sedna problemu.

95% poległo na tym teście na inteligencję. Kluczowy jeden moment

Przygotowaliśmy zagadkę intelektualną, która stała się internetowym hitem. Pomimo pozornej prostoty, ta łamigłówka jest znacznie trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Twoim zadaniem jest znalezienie wzoru, który pozwoli rozwiązać równanie 33x33 zgodnie z przedstawionym schematem. Przyjrzyj się obrazkowi i zastanów się. Czy uda ci się odnaleźć odpowiedni wzór i poprawne rozwiązanie?

Tylko 5 osób na 100 zna odpowiedź. Oto poprawny wynik

By znaleźć poprawny wynik zagadki, najpierw należy zastanowić się nad wzorem przyjętych w obliczeniach. Jaki to wzór?

aa × aa = (a + a)(a + a)

Ponieważ:

11×11=(1 + 1)(1 + 1)=4
22×22=(2 + 2)(2 + 2)=16

Ile więc wynosi wynik obliczenia 33x33?

Zobacz również: Test na inteligencję z 1950 roku: Tylko kilka procent poda poprawny wynik

aa×aa=(a+a)(a+a)=33×33=(3+3)(3+3)=36

To oznacza, że poprawna odpowiedź wynosi 36. Internauci zauważyli, że istnieje jeszcze jedno właściwe rozwiązanie. Można je znaleź poprzez znalezienie "sumy cyfr w iloczynie" czyli:

11×11 =121 → 1 + 2 + 1 = 4
22×22 = 484 → 4 + 8 + 4 = 16

Wtedy wynik mnożenia 33x33 będzie wynosił:

33×33 = 1089 → 1 + 0 + 8 + 9 = 18

Tak więc druga, alternatywna odpowiedź wynosi 18. Czy udało ci się rozwiązać to zadanie?

Testy IQ - sprawdź
Testy IQ - sprawdźCanvaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas