Reklama

Unia przyjęła kolejne sankcje wobec Rosji. Objęły też Alinę Kabajewą!

Unia Europejska przyjęła kolejny, szósty już pakiet sankcji wobec Rosji. Tym razem objęły one również Alinę Kabajewą, domniemaną kochankę Putina i matkę jego kilku dzieci.

Unijne sankcje wobec Rosji

Przez długi czas unijne sankcję omijały Alinę Kabajewą. Mimo że objęły one wielu rosyjskich oligarchów i osoby z bliskiego otoczenia Putina, to jego domniemaną kochankę i matkę kilku dzieci oszczędzono. Mówiło się nawet, zachodni politycy obawiali się, że mogłoby to przynieść więcej szkody niż pożytku, a Putin miałby wpaść w szał. I jak dotąd faktycznie nie zrobiły tego Stany Zjednoczone.

Dzisiaj jednak przywódcy państw Unii Europejskiej przyjęli szósty pakiet sankcji wobec Rosji oraz embargo na import rosyjskiej ropy. Spośród dotychczas nałożonych na tej kraj sankcji od momentu inwazji na Ukrainę ta jest najsurowsza.

Reklama

Sankcje a Alina Kabajewa

"Ten pakiet sankcji obejmuje inne dotkliwe środki: odłączenie od systemu SWIFT największego rosyjskiego banku Sbierbank, zakaz nadawania dla trzech kolejnych rosyjskich nadawców państwowych oraz objęcie sankcjami osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne w Ukrainie" - napisał na Twitterze Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej.

Oznacza to, że sankcjami została w tym momencie objęta również Kabajewa, która już jakiś czas temu znalazła się też na liście Wielkiej Brytanii. Oprócz niej UE ograniczyła także zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, patriarchę Cyryla.

***

Zobacz również:

Opalanie się na balkonie może narazić cię na spore koszty

Domowy patent na mrówki. Pomoże popularne warzywo

Hity z apteki do 20 złotych! Niektóre działają lepiej niż drogeryjne kosmetyki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alina Kabajewa | sankcje wobec Rosji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama