Reklama

Wieczór panieński? Tego unikaj jak ognia!

Sezon ślubny w pełni, a jak wiadomo, jego nieodłącznym elementem są wieczory panieńskie i kawalerskie. Jedni wolą blichtr i przepych, inni zaś kameralne spotkania w gronie najbliższych osób, jednak są takie pomysły, które z założenia oznaczają niewypał. Kicz, zawstydzanie i niezręczność? Oto przykłady, które niosą za sobą te nieprzyjemne skojarzenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś świadkową, panną młodą, czy po prostu jedną z zaproszonych na ślub osób, z pewnością niejeden raz zastanawiałaś się, jak powinien wyglądać wymarzony wieczór panieński. Dla każdego oznacza on co innego, jeśli jednak nie jesteś miłośniczką kiczu i niezręcznych sytuacji, tych opcji powinnaś unikać jak ognia.

Striptiz

Ostatni dzień wolności? Jest to główny argument przemawiający za zamówieniem striptizera, który ma rozpalić zmysły uczestniczek wieczoru panieńskiego. Jeśli rzeczywiście ktokolwiek wychodzi z założenia, że taki wieczór jest łabędzim śpiewem życiowej wolności, może najpierw powinien zastanowić się nad sensem ślubu, który według tej filozofii będzie zamknięciem w klatce. Jeszcze kilka lat temu tego typu zabawę uznawano za śmieszną, dziś jest to kojarzone z kiczem i przaśnością. Poza tym, nigdy nie wiadomo, czy każda z uczestniczek czułaby się komfortowo w obecności roznegliżowanego mężczyzny, a dobre samopoczucie gości jest jednym z ważniejszych wyznaczników udanego wieczoru panieńskiego.

Reklama

Sporty ekstremalne

Skok ze spadochronem, bungee, trampoliny? Brzmi ekscytująco, ale niesie za sobą też spore ryzyko kontuzji i nieprzewidzianych wypadków. Warto, żeby panna młoda dotarła do ołtarza cała. Tragiczny przykład z 2017 roku, w którym austriacka panna młoda zginęła podczas zabawy polegającej na przejażdżce przyczepą dołączoną do traktora pokazuje, że czasem warto z większą rozwagą i odpowiedzialnością planować atrakcje na wieczorze panieńskim. Szczególnie, gdy w grę wchodzi alkohol.

Nieprzemyślana lista gości

W ogromnej mierze lista gości zaproszonych na wieczór panieński zależy od panny młodej. Zdarza się jednak, że to świadkowa planuje takie wydarzenie od A do Z, włączając w to planowanie listy gości. Warto zatem przed wysłaniem zaproszeń zrobić dokładne rozeznanie z kim panna młoda może mieć zatargi lub nierozwiązane sprawy z przeszłości. Wszelkie konflikty lepiej rozwiązać przed wieczorem panieńskim, który ma polegać na dobrej zabawie, a nie ścieraniu się na słowa. Dodatkowo, jeśli wiemy, że któraś z zaproszonych osób ma skłonności do zaogniania atmosfery i robienia dram po alkoholu, warto odbyć z nią rozmowę przed tym ważnym wydarzeniem i uświadomić jej, że takie despotyczne zachowania mogą zniszczyć cały wieczór nie tylko pannie młodej, ale wszystkim uczestniczkom.

Zabawy rodem z amerykańskich seriali

Podczas układania kluczowych punktów w trakcie wieczoru panieńskiego, jego nieodłącznym elementem są często zabawy integrujące uczestniczki lub podkręcające atmosferę całego wydarzenia. Wiele z nich jest naprawdę ciekawych i zabawnych, jednak lepiej unikać tych, które mogą powodować zawstydzenie lub dyskomfort zaproszonych gości. Lepiej nie proponować zabawy na podryw jak największej ilości mężczyzn poznanych w barze, ponieważ przekraczanie pewnych granic może w pannie młodej wywołać raczej złe samopoczucie. Odradza się też zabawy polegające na nadmiernej szczerości, np. wyliczanie wzajemnych zalet i... wad. Tego typu pomysł to gotowy przepis na katastrofę. 

Przaśne gadżety i akcesoria

Paradowanie przez miasto z balonami w kształcie męskiego przyrodzenia jako sposób na dobrą zabawę? Taki widok wzbudza raczej zażenowanie i niekoniecznie jest wyznacznikiem udanego wieczoru panieńskiego. Przaśne gadżety i zabawki erotyczne jako pomysły na prezent dla panny młodej są już zdecydowanie passe. Tego typu akcesoria mogą wzbudzić spore zakłopotanie i raczej niesmak, niż zachwyt. Warto rozpatrzyć planowanie akcesoriów na wieczór panieński pod kątem ich fatycznej przydatności. Czy naprawdę masa plastikowych i niekoniecznie ekologicznych gadżetów jest niezbędna, by wieczór panieński był niezapomniany? 

Czytaj również:

Polskie taterniczki. To one odważyły się być pierwsze

Eksperci apelują o zachowanie ostrożności. Pandemia się jeszcze nie skończyła

Zator płucny przy COVID-19, czyli nieznane oblicze koronawirusa

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy