Reklama

Reklama

Wilk, niedźwiedź, kruk? Horoskop Indian zdradzi prawdę o twoim charakterze

Jednym z najbardziej znanych na świecie horoskopów jest horoskop zodiakalny, większość z nas zna także horoskop chiński czy celtycki, porównujący charaktery ludzi i drzew. Mniej znany, ale wyjątkowo fascynujący jest horoskop indiański, oparty na wierze rdzennych Amerykanów. Sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś i co mówi o tobie horoskop Indian.

Horoskop indiański - dwanaście znaków

Horoskop indiański oparty jest na pradawnych wierzeniach Indian, według których konkretne zwierzę odzwierciedla nasze usposobienie i cechy charakteru i jest silnie związane z datą urodzenia. Podobnie jak w horoskopie europejskim, istnieje dwanaście znaków, w których data urodzenia utożsamia nas ze zwierzęciem posiadającym wyjątkową moc.

Zwierzęta były w kulturze Indian bardzo ważne - rdzenni Amerykanie zawsze mieli przy sobie amulet ze zwierzęciem, które ich reprezentowało i chroniło, a z którym czasem, w naturalnym środowisku przyszło im walczyć. Ludzie wierzyli, że czas, w którym się rodzimy nie jest przypadkowy, a zwierzę, które opiekuje się daną datą urodzenia, istotnie wpływa na charakter jego właściciela. 

Reklama

Zobacz również: Znaki zodiaku, które nie wybaczą ci zdrady. Nigdy! 

Horoskop indiański - jakim zwierzęciem jesteś? 

12 znaków według Indian, sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś: 

Sokół, czyli Baran: 21 marca – 20 kwietnia

Baran jest silny, odważny i niezależny. Ma własne zdanie, którego broni i ochoczo idzie po swoje. Podobnie jak Sokół, który niczego się nie boi, uwielbia wyzwania, a z natury jest urodzonym przywódcą. Sokół jest stanowczy i konsekwentnie dąży do raz obranego celu, a gdy ten niebezpiecznie się oddala, szuka nowych rozwiązań i finalnie osiąga sukces, o którym inne znaki wciąż tylko marzą. 

Sokół nie jest jednak pozbawiony wad i, podobnie jak Baran, jest uparty, lubi mieć zawsze ostatnie zdanie i nie potrafi się podporządkować.

 • Talizmany: roślina - mlecz, kamień - opal
 • Kolor: zielony, żółty
 • Żywioł: Ogień
 • Gdy Sokół pojawi się we śnie, zapowiada wyprawę ku nowemu i reprezentuje siłę Słońca. Przynosi także szczęście i niesie sukces. 
 • Astrologiczni kompanii: Sowa, Łosoś

Bóbr, czyli Byk: 21 kwietnia – 20 maja

Byk jest rozważny, cierpliwy i bardzo wytrwale buduje swoją karierę. Prędzej czy później odnosi zawodowy i finansowy sukces, co jest zresztą dla niego bardzo istotne, bo lubi luksusowe życie. 

Odpowiednikiem Byka w indiańskim horoskopie jest Bóbr - ostrożny i zamknięty w sobie obserwator, któremu ciężko jest zaufać innym. Gdy jednak znajdzie bratnią duszę, jest wierny, oddany i zaczyna otwierać się na ludzi. Bobry cenią sobie wygodę i wykonują głównie te zadania, na które mają ochotę, a w pracy są dobrze zorganizowane i praktyczne. 

 • Talizmany: roślina – kamasja, kamień – chryzokola
 • Kolor: żółty, niebieski
 • Gdy Bóbr pojawi się we śnie, wskazuje na praktyczną pomoc, którą niedługo dostaniesz w życiu. 
 • Astrologiczni kompanii: Gęś, Dzięcioł, Niedźwiedź

Jeleń, czyli Bliźnięta: 21 maja – 21 czerwca

Bliźnięta to jeden z ciekawszych znaków zodiaku - są pełne skrajności, energii i ciekawości świata i nie można się z nimi nudzić. Bywają jednak także mocno skupione na sobie, impulsywne i niezdecydowane, podobnie zresztą jak Jeleń - ich indiański odpowiednik. 

Jeleń ma ogromne poczucie humoru, które zjednuje mu przyjaciół i sprawia, że ludzie uwielbiają przebywać w jego towarzystwie. Jeleń nie lubi nudy i stagnacji, za to uwielbia się rozwijać i wciąż prze do przodu. W swoich ruchach może wydawać się chaotyczny, ale jakimś cudem finalnie i tak odnosi sukces i doprowadza swoje projekty do końca. 

 • Talizman: roślina – krwawnik, kamień – agat
 • Kolor: niebieski, żółty
 • Gdy Jeleń pojawi się we śnie, zapowiada sukces, ale może też ostrzegać przed brakiem zaufania w związku. 
 • Astrologiczni kompanii: Wydra, Kruk

Dzięcioł, czyli Rak: 22 czerwca – 22 lipca

Rak to najbardziej wrażliwy i skomplikowany znak zodiaku. Z jednej strony jest niezależny i radzi sobie w życiu, z drugiej potrzebuje opieki i potrafi wręcz uzależnić się od partnera. Rak jest empatyczny, oddany i chętnie pomaga innym ludziom, ale z drugiej strony całe życie musi walczyć z nieśmiałością i brakiem wiary w siebie. 

Odpowiednikiem Raka w horoskopie indiańskim jest Dzięcioł - emocjonalny i wrażliwy, ceniący sobie spokój. Dzięcioł jest oddany i bardzo wyrozumiały, ale gdy zostanie skrzywdzony, długo rozpamiętuje krzywdę i cierpiNie wierzy w siebie i rzadko bierze sprawy w swoje ręce, a po latach stwierdza, że życie uciekło mu przez palce. 

 • Talizman: roślina – dzika róża, kamień – karneol
 • Kolor: różowy
 • Gdy Dzięcioł pojawi się we śnie, ostrzega i przynosi zwrot w innym kierunku. 
 • Astrologiczni kompanii: Wilk, Bóbr, Wąż

Łosoś, czyli Lew: 23 lipca – 22 sierpnia

Lew uwielbia być w centrum uwagi, lubi być podziwiany, a wręcz hołubiony. Lew ma własne zdanie, które lubi narzucać innym, przez co czasem uważny jest za despotycznego krytykanta. W towarzystwie jest jednak nieoceniony - ma mnóstwo energii, lubi ludzi i ma ogromne poczucie humoru. 

Łosoś także jest władczy i pełen energii, lubi wyzwania i kreatywne zadania. Łosoś uwielbia dowodzić - zarówno w pracy jak i życiu osobistym, jest uparty i często wręcz narzuca innym swoje zdanie. Mimo to, jest bardzo lubiany w towarzystwie, a bliscy doceniają jego oddanie i serdeczność. 

 • Talizman: roślina – malina, kamień – granat
 • Kolor: czerwony
 • Gdy Łosoś pojawi się we śnie, przynosi siłę przeobrażenia negatywnych uczuć w dobre.
 • Astrologiczni kompanii: Orzeł, Sowa

Niedźwiedź, czyli Panna: 23 sierpnia – 22 września

Panna to najbardziej pedantyczny ze wszystkich znaków zodiaku - jest poukładana i dobrze zorganizowana, lubi się uczyć i umiejętnie korzysta z posiadanych informacji. Panna jest jednak także nieśmiała, skryta i zamknięta w sobie, a dotrzeć do swojego wnętrza pozwala naprawdę niewielu. 

Odpowiednikiem Panny w horoskopie indiańskim jest Niedźwiedź, który kocha spokój, stabilizację i oczywiście porządek. Niedźwiedź twardo stąpa po ziemi, jest skromny i raczej powściągliwy, nie lubi także zmian. Jest hojny, pomocny i empatyczny, ale niestety bywa przez to wykorzystywany, także w miłości.

 • Talizman: roślina – fiołek, kamień – ametyst
 • Kolor: fioletowy, brązowy
 • Gdy Niedźwiedź pojawi się we śnie, wzywa do konfrontacji ze swoimi lękami i wewnętrznym strachem. 
 • Astrologiczni kompanii: Bóbr, Gęś

Kruk, czyli Waga: 23 września – 22 października

Wagę charakteryzuje inteligencja, ogromna wiedza i chęć do dzielenia się nią z innymi. Nic dziwnego, bo Waga jest też bardzo towarzyska, otwarta i dowcipna. Waga jest pełna wdzięku, lubi dyskutować i flirtować, więc jest zawsze mile widziana w towarzystwie. Niestety, bywa też egoistyczna, próżna i miewa zmienne nastroje. 

Kruk ma mnóstwo uroku osobistego i budzi ogromne zainteresowanie wszędzie, gdzie się pojawi. Choć sprawia wrażenie otwartego i odważnego, w głębi jest delikatny i wrażliwy - lubi spokój i relaks na łonie natury, nie lubi za to kłótni i jest świetnym negocjatorem. 

 • Talizman: roślina – dziewanna, kamień – jaspis
 • Kolor: niebieski, żółty
 • Gdy Kruk pojawi się we śnie, zapowiada przemianę w życiu. 
 • Astrologiczni kompanii: Bóbr, Gęś

Wąż, czyli Skorpion: 23 października – 21 listopada

Skorpion to tajemniczy i zmysłowy znak zodiaku, którym targają silne, wewnętrzne emocje. Jest zaradny, odważny i bardzo lojalny, ale jednocześnie mściwy, pamiętliwy i zaborczy. Te cechy charakteru sprawiają, że uchodzi za najtrudniejszy do życia znak zodiaku. 

Odpowiednikiem Skorpiona w horoskopie indiańskim jest Wąż - wytrwały obserwator, cierpliwie dążący do realizacji marzeń i celów. Wąż ma ogromną intuicję i dość szybko poznaje intencje innych ludzi, a oszukany lub zdradzony, długo szykuje zemstę idealną - tak, by trafić w najczulszy punkt wroga. Węże są z natury samotnikami, sporo wymagają od siebie, są niezależne i nie przejmują się tym, co myślą o nich inni. 

 • Talizman: roślina – oset, kamień – malachit
 • Kolor: pomarańczowy, fioletowy
 • Gdy Wąż pojawi się we śnie, niesie przesłanie z dalekiej podświadomości, za którym warto iść
 • Astrologiczni kompanii: Dzięcioł, Wilk

Sowa, czyli Strzelec: 22 listopada – 22 grudnia 

Strzelec to największy optymista wśród wszystkich znaków zodiaku, jest przy tym otwarty, towarzyski, kocha nowe wyzwania i podróże. Strzelec to także idealista, posiadający liczne zainteresowania i pasje, jest spontaniczny, dowcipny i entuzjastycznie nastawiony do życia. 

Sowa jest dobrym przywódcą, lubi planować i zarządzać, ale niestety bywa też przemądrzała i przekonana o swojej wyższości nad innymi. Ma mnóstwo pomysłów, wciąż rozpoczyna nowe projekty, z których niestety nie wszystkie udaje się jej skończyć. Uwielbia dalekie wyprawy i mniejsze wypady, nawet za miasto - wszędzie znajdzie godne zobaczenia perełki, więc zawsze pojawią się chętni, którzy zechcą towarzyszyć jej w tych przygodach. 

 • Talizman: roślina – świerk, kamień – obsydian
 • Kolor: czarny, złoty
 • Gdy Sowa pojawi się we śnie, przynosi przesłanie od zmarłych 
 • Astrologiczni kompanii: Łosoś, Orzeł 

Gęś, czyli Koziorożec: 22 grudnia – 20 stycznia

Koziorożec to największy konserwatysta ze wszystkich znaków zodiaku - nie lubi zmian, za to ceni sobie stabilizację i pewność jutra. Koziorożec jest odpowiedzialny i nie uchyla się od zobowiązań, więc zazwyczaj jest cenionym pracownikiem. Niestety, sprawia wrażenie dość sztywnego i oficjalnego w obejściu, także poza biurem, nie potrafi się wyluzować i potrzebuje czasu, by ludzie mogli odkryć jego imprezową naturę, którą posiada!

Odpowiednikiem Koziorożca w horoskopie indiańskim jest Gęś - doskonała gospodyni, spokojna, wycofana i sumienna. Gęś jest świetnie zorganizowana i doskonale przygotowana na wszelkie niespodzianki. Jest pracowita i każdy, rozpoczęty przez siebie projekt, doprowadza do końca. 

 • Talizman: roślina – brzoza / kamień – kwarc
 • Kolor: srebrny, biały
 • Gdy Gęś pojawi się we śnie, zapowiada pomoc z duchowego królestwa 
 • Astrologiczni kompanii: Kruk, Bóbr, Niedźwiedź

Wydra, czyli Wodnik: 21 stycznia – 18 lutego

Wodnik to prawdziwy wizjoner i odkrywca - chce poznać wszystkie tajemnice świata, ceni sobie wolność i nie znosi rutyny. To wszystko sprawia, że całe życie szuka swojego szczęścia, miejsca na ziemi czy idealnego partnera. Wodnik jest kreatywnym idealistą i indywidualistą, ale bywa też zadufany w sobie i niecierpliwy. 

Odpowiednikiem Wodnika w horoskopie indiańskim jest Wydra - otwarta, samodzielna indywidualistka. Wydra lubi towarzystwo, ale ciągnie ją także do nauki i ciągłego poszerzania horyzontów. Jest samodzielna, szczera i odważna i raczej nie przejmuje się opiniami osób trzecich. 

 • Talizman: roślina – osika, kamień – srebro
 • Kolor: srebrny
 • Gdy Wydra pojawi się we śnie, wprowadzi do życia nowości i natchnienie 
 • Astrologiczni kompanii: Orzeł, Jeleń, Kruk

Wilk, czyli Ryby: 19 lutego – 20 marca

Ryby to najwięksi artyści wśród wszystkich znaków zodiaku. Interesują się także magią, parapsychologią i tajemną wiedzą. Całe życie poświęcają na rozwój swoich artystycznych talentów, są kreatywne i mają niesamowitą intuicję. Niestety, są także egoistyczne, przewrażliwione i przejawiają skłonność do melancholii. 

Wilk najlepiej czuje się w wąskim gronie rodzinnym i dobrze znanym otoczeniu. Jest bardzo pomocny, ma ogromną intuicję i zawsze dąży do sprawiedliwości. Niestety, ludzie często to wykorzystują, a Wilk zostaje sam, tylko ze swoim rozczarowaniem. 

 • Talizman: roślina – platan / kamień – turkus
 • Kolor: zielony, niebieski
 • Gdy Wilk pojawia się we śnie, wskazuje na wiadomość od rodziny lub ostrzega przed niebezpieczeństwem. 
 • Astrologiczni kompanii: Jeleń, Orzeł, Kruk

Zobacz również:

Ludzie spod tych znaków zawsze mają rację. Kto jest najgorszy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horoskop indiański | zwierzęta mocy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy