Reklama

Reklama

Zbliża do Polski się jesienna fala upałów. Termometry oszaleją

Do Europy wraca fala upałów – informują synoptycy. Temperatury poszybują mocno w górę, a zmianę pogody odczujemy również w Polsce. W drugiej połowie października zrobi się naprawdę ciepło.

Słoneczna aura nie odpuszcza. Jeszcze na początku października w Turcji i na Cyprze panowała iście letnia pogoda, a termometry wskazywały nawet ponad 40 st. C.

Upał nie odpuszcza również w Hiszpanii, Włoszech oraz w Grecji. Wszystko za sprawą blokady cyrkulacji strefowej dla Europy Południowej - informuje serwis fanipogody.pl. Jak się jednak okazuje, połowa tego miesiąca zapowiada się w pogodzie jeszcze ciekawiej.

Zobacz również: Święta wyjątkowo wcześnie w tym roku. Klientka pokazała zdjęcie ze sklepu

Temperatury poszybują w górę. Nadciąga fala upałów?

Reklama

Ciepłe masy powietrza już wkrótce rozleją się nad znacznym obszarze Europy, co spowoduje, że już od połowy miesiąca temperatury poszybują w górę, a termometry wskażą nawet ponad 20 st. C.

Tak będzie również w Polsce. Mimo że nie możemy już liczyć na rekordowe upały, temperatury na poziomie 24-25 st. C w październiku z pewnością zachwycą wielu z nas.

Jeszcze cieplej będzie w kolejnych dniach. Koniec miesiąca zapowiada więc piękną jesień.

Zobacz również: Jackowski ostrzega i apeluje do Polaków. Oto co wydarzy się w najbliższych tygodniach

Listopad 2022 w Polsce. Co czeka nas w pogodzie?

Optymizmem nie napawają jednak wstępne prognozy pogody na listopad. Długoterminowa prognoza IMGW przewiduje, że średnia temperatura będzie mieściła się w normie wieloletniej. Zdarzą się jednak przymrozki, a nawet pierwszy śnieg.

Chłodniejsze powietrze napłynie najprawdopodobniej z północy wraz z przechodzeniem ośrodków niżowych nad tą częścią Europy.

Pierwsze zimowe dni mogą przypaść na drugą połowę lub koniec listopada.

Zobacz również: Od czterech lat żyje bez ogrzewania. Zdradza, jak przetrwać zimne noce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy