Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Już niedługo powrócą przymrozki

Jeśli wydaje nam się, że wiosna zawitała do Polski już na dobre, jesteśmy w błędzie. Już niedługo dotrze do nas zimne arktyczne powietrze, które przyniesie ochłodzenie, a nawet przymrozki. Kiedy możemy spodziewać się załamania pogody?

Już niedługo powróci zimowa aura
Już niedługo powróci zimowa auraMarek MICHALAK/East NewsEast News

Nadchodzi załamanie pogody. To koniec wiosennej aury?

Obserwując pogodę za oknem, aż ciężko uwierzyć, że już za kilka dni powróci zimowa aura. Jeszcze tydzień temu w wielu regionach Polski słupki rtęci odnotowały niemal 30 st. C. Z kolei za kilka dni temperatura może spaść poniżej 0 st. C. W końcu ludowe porzekadło "kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata’ nie wzięło się znikąd!

Jak informuje IMGW, Europa Północna znajduje się pod wpływem niżów, natomiast Europa Centralna i Południowa pozostaje w obszarze rozległego wyżu. Napływa więc do nas powietrze polarne morskie, a ciśnienie powoli spada.

Mimo że koniec obecnego tygodnia będzie dość obiecujący, załamanie pogody nastąpi już w poniedziałek. 

Spadek ciśnienia i temperatury. Początek tygodnia zapowiada się mało pogodnie

Jak zapowiadają synoptycy z IMGW, poniedziałek zapowiada się mokro i pochmurnie. W całym kraju możemy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego lub dużego, a miejscami opadów deszczu. Na południu okresami mogą być one silne. Na krańcach południowo-wschodnich wystąpią burze.

Temperatura minimalna w zależności od miejsca może sięgać:

Od 4 st. C. miejscami na północy, 8 st. C. w centrum, do 12 st. C. lokalnie na południu
czytamy na stronie IMGW

Z kolei maksymalna temperatura będzie plasować się na poziomie od 10 st. C. do  st. C., nad morzem 8 st. C., a na krańcach południowo-wschodnich  st. C.

We wtorek będzie już nieco chłodniej. Synoptycy przewidują duże zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu.

Temperatura minimalna od 2 st. C. do 7 st. C. Temperatura maksymalna od 7 st. C., 9 st. C. na północy i nad morzem, 11 st. C. w centrum, do 14 st. C. na południowym zachodzie
napisali eksperci IMGW
Przyszły tydzień przyniesie deszcze i spadek temperatury
Przyszły tydzień przyniesie deszcze i spadek temperaturyARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsEast News

Zobacz również: Pogoda na majówkę. Czy warto jechać nad Bałtyk, czy lepiej w góry?
Powrót zimowej aury w kwietniu. Kiedy przymrozki?

Noc z wtorku na środę przyniesie nam przymrozki. Synoptycy prognozują zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym.

Temperatura minimalna od 1 st. C. lokalnie na północy i południu, 3 st. C. w centrum, do 7 st. C. na południowym wschodzie; w rejonach podgórskich Sudetów -2 st. C. Temperatura maksymalna od 6 st. C. do 11 st. C
czytamy

Niestety przymrozki potrwają więcej niż jedną noc. W czwartek temperatura będzie jeszcze niższa i wyniesie od -3 st. C. na południowym zachodzie, 3 st. C. w centrum, do 5 st. C. na wschodzie. Z kolei temperatura maksymalna osiągnie od 3 st. C., 5 st. C. na południowym wschodzie, 9 st. C. w centrum do 11 st. C. na zachodzie.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas