Zrezygnowała z trzech rzeczy. Po latach schudła 18 kg

Ciężkie diety, wyczerpujące treningi - odchudzanie jest pełne wyrzeczeń, a nie zawsze przynosi wymarzone rezultaty. Pewna tiktokerka opowiedziała swoją historię zrzucania zbędnych kilogramów. Okazuje się, że ćwiczenia wcale jej nie pomogły. W pewnym momencie kobieta zrezygnowała z trzech rzeczy, żeby osiągnąć sukces.

Odchudzanie nie jest łatwym i przyjemnym procesem
Odchudzanie nie jest łatwym i przyjemnym procesem123RF/PICSEL

Zrzucanie zbędnych kilogramów nigdy nie jest proste. Często próbujemy schudnąć przez wiele miesięcy, szukając odpowiedniej diety czy pasującej nam aktywności fizycznej. Nie warto się jednak poddawać - istnieje wiele historii, które udowadniają, że jest to możliwe.

Tiktokerka opowiedziała o swoim odchudzaniu

Pewna tiktokerka opowiedziała o tym, jak udało jej się schudnąć. Alexandra Matejski z Kanady w przeszłości bardzo dużo ćwiczyła, co jednak nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Kobieta przyznała, że jej organizm był wyczerpany i przez to zatrzymywał tłuszcz.

Alexandra zrozumiała, że nie może tak dłużej żyć. Okazuje się, że tiktokerka postanowiła zmienić w swoim podejściu jedynie trzy rzeczy. I wcale nie chodzi o elementy, które wyeliminowała ze swojego jadłospisu.

Kobieta zrezygnowała z trzech rzeczy

Kobieta zamiast tego ograniczyła treningi cardio, które bardziej jej szkodziły, niż pomagały. Przestała także nadgorliwie liczyć kalorie. Tiktokerka stała się również wobec siebie bardziej wyrozumiała i nie strofowała się już za każde małe potknięcie.

Skończyłam z mówieniem o sobie z pogardą. Przestałam też krytykować siebie za każde małe potknięcie
opowiada tiktokerka

Coraz więcej ekspertów podkreśla, że w skutecznym odchudzaniu nie chodzi o eliminację konkretnych produktów ze swojej diety. Tym, co nie pozwala nam zrzucić zbędnych kilogramów, jest nadwyżka kaloryczna. W większości przypadków wystarczy więc mniej jeść i rozsądnie ćwiczyć.

"Zbliżenia". Barbara Wysoczańska: pisarka, która znalazła receptę na bestsellerINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas