Reklama

Reklama

Agata Kornhauser - Duda zachwyciła na dożynkach. Ale kreacja!

W ostatni weekend sierpnia w całej Polsce obchodzone były dożynki, czyli tradycyjne Święto Plonów. Do świętowania przyłączyła się także para prezydencka, która odwiedziła miejscowość Kolonia Boćki. Agata Kornhauser - Duda zachwyciła zgromadzonych stylizacją!

Dożynki, czyli Święto Plonów, zwane także Wieńcami to ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi. Zebrani dziękują za szczęśliwe ukończenie żniw i zebrane plony, składają symboliczne dary, uczestniczą w uroczystych obrzędach religijnych, a później bawią się wspólnie i ucztują. Dożynki obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia lub września po zakończeniu żniw. 

Zobacz również: Elżbieta II wściekła na Meghan. Czy żona Harry'ego mija się z prawdą?

Reklama

Agata Kornhauser-Duda zachwyciła na dożynkach. Ale stylizacja!

W tegorocznych dożynkach postanowiła wziąć udział także para prezydencka i odwiedziła miejscowość Kolonia Boćki w województwie podlaskim. Agata i Andrzej Dudowie przyjechali na miejsce luksusową limuzyną, ale przywitani zostali już po staropolsku, czyli chlebem i solą.

Para prezydencka bawiła się wyśmienicie - wysłuchali ludowych piosenek, obejrzeli występy taneczne, zwiedzili pola uprawne i, co najważniejsze, porozmawiali ze zgromadzonymi rolnikami. Dudowie podziwiali także zwycięski wieniec Dożynek Prezydenckich 2021, a także tegoroczny, który wygrał eliminacje powiatowe i wojewódzkie. 

Choć atrakcji nie brakowało, to uwagę większości zgromadzonych gości skupiła na sobie Agata Kornhauser-Duda w wyjątkowo stylowej kreacji. Pierwsza dama zdecydowała się na zwiewną, różową sukienkę za kolano, do której dobrała jasną kopertówkę. Trzeba przyznać, że Agata Duda, która często sięga po różne odcienie różu, wygląda w tym kolorze wyjątkowo korzystnie. Zgadzacie się?

Zobacz również:

Nowy dokument o księżnej Dianie. Przewidziała swoją śmierć?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kornhauser-Duda | para prezydencka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy