Reklama

Co będzie dalej z księciem Andrzejem? Ujawniono ugodę w sprawie o molestowanie!

Książę Andrzej został oskarżony przez Virginię Roberts Giuffre o napaść na tle seksualnym. Wszystko to miało mieć miejsce w przeszłości, gdy kobieta była jeszcze niepełnoletnia i zmuszana do stosunków seksualnych przez przyjaciela syna królowej Elżbiety II, Jeffrey'a Epsteina. Teraz okazuje się, że sprawa może zakończyć się milionowym odszkodowaniem dla kobiety.

Książę Andrzej zapłaci milionowe odszkodowanie?

Virginia Roberts Giuffre oskarżyła księcia Andrzeja o to, że w latach 1999-2002 trzykrotnie zmusił ją do stosunku seksualnego. W całą sprawę był zaangażowany skazany za przestępstwa seksualne i pedofilię Jeffrey Epstein, a sama Virginia była wówczas niepełnoletnia. 

 Osoby śledzące sprawę oczekują na wyrok sądu, który ma osądzić o winie księcia Andrzeja. Jednak przed wydaniem wyroku, ujawniono podpisaną w 2009 roku ugodę Virginii z Jeffreyem Epsteinem. 

W ugodzie znajduje się kwota 500 tys. dolarów, które Epstein miał zapłacić poszkodowanej. Sędzia rozważy, czy klauzula zawarta w ugodzie pomiędzy Giuffre a Epsteinem nie pozwala na pozwanie 61-letniego księcia Andrzeja. 

Sam syn królowej Elżbiety II wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom i utrzymuje, że jest niewinny. 

"Zdecydowanie zaprzecza się, jakoby książę Yorku miał jakąkolwiek formę kontaktu seksualnego lub związku z Virginią Roberts. Każde twierdzenie przeciwne jest fałszywe i bezpodstawne" - czytamy w oświadczeniu rzecznika Pałacu Buckingham.

Virginia Roberts Giuffre domaga się odszkodowania również od księcia Andrzeja i teraz w mediach spekuluje się, że może ono być milionowe. 

Co dalej będzie z księciem Andrzejem i jego funkcją w rodzinie królewskiej?

W momencie, kiedy sprawa wypłynęła po latach, a o księciu Andrzeju zrobiło się głośno, królowa Elżbieta II podjęła decyzję o tym, by odsunąć syna od wszelkich obowiązków. Przestał także pokazywać się on publicznie.

Finał sprawy także jest wyczekiwany w dużym napięciu, również przez całą rodzinę królewską. Osądzenie o winie księcia może być ciosem dla wizerunku brytyjskiej monarchii, która ostatnimi laty i tak kuleje. 

Reklama

***
Zobacz również: 

Maffashion bezlitosna dla turystów na Krupówkach jeżdżących dorożkami! "Męczenie zwierząt!"

Ela Pruszyńska z "Żon Miami": Czeka na prawdziwą miłość... Jacy mężczyźni mają u niej szansę?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama