Danuta Holecka nazwała tak synów. Nietypowe i tradycyjne imiona

Choć w karierze zawodowej Danuty Holeckiej szykują się spore zmiany, dziennikarka od lat ma poukładane i szczęśliwe życie prywatne. Jest mamą dwóch dorosłych już synów bliźniaków - Juliana i Stefana. To piękne i niebanalne imiona. Co oznaczają i ile osób w Polsce je nosi?

Danuta Holecka ma dwóch synów - Juliana i Stefana
Danuta Holecka ma dwóch synów - Juliana i StefanaArtur BARBAROWSKI/East NewsEast News

Danuta Holecka - życie zawodowe i prywatne

Danuta Holecka ma 55 lat i pochodzi z Lidzbarka. W TVP pracuje od 1993 roku. W kolejnych latach pracowała również w TVP Info i TVP3. Od czterech lat z kolei jest szefową głównego wydania "Wiadomości". Ostatnio jednak pojawiły się nieoficjalne informacje, że ma pożegnać się z programem i stacją.

Prywatnie Holecka jest szczęśliwą żoną i matką. Jej mężem jest Krzysztof Dunin-Holecki, z którym ma synów bliźniaków. Dziennikarka postanowiła dać im tradycyjne i dość nietypowe imiona - Julian i Stefan. Co oznaczają, jakie jest ich pochodzenie oraz ile osób w Polsce je nosi?

Danuta Holecka
Danuta HoleckaAKPA

Synowie Danuty Holeckiej

Synowie Holeckiej nie poszli w ślady znanej mamy i trzymają się z dala od świata mediów. Obaj studiowali medycynę - początkowo na Śląsku, natomiast później przenieśli się na Akademię Medyczną w Warszawie. Obecnie pracują już jako lekarze.

Julian i Stefan mają po 29 lat. Pierwszy z nich kilka lat temu wziął ślub. O życiu prywatnym drugiego niewiele wiadomo. Holecka nie wypowiada się na ich temat.

Imię Julian - pochodzenie i znaczenie

Imię Julian pochodzi z języka łacińskiego i wywodzi się od rzymskiego rodu Juliuszy. Oznacza mądrego i inteligentnego. Imieniny Juliana najczęściej obchodzone są 7 stycznia, 2 września oraz 18 października.

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku. Nosi je w naszym kraju ponad 40 tysięcy mężczyzn. W 2022 roku imię Julian nadano 2040 razy. Od ponad 10 lat można zauważyć wzrost jego popularności.

Imię Stefan - pochodzenie i znaczenie

Imię Stefan ma pochodzenie greckie. Wywodzi się od słowa oznaczającego znak zwycięstwa - dosłownie oznacza "wieniec". Imieniny Stefana najczęściej obchodzone są 8 marca, 29 marca, 15 sierpnia oraz 2 września.

W Polsce imię Stefan nosi ponad 57 tysięcy mężczyzn, jednak w ubiegłym roku nadano je jedynie 503 razy. Mimo tego jego popularność w ostatnich latach wzrosła.

Daria Zawiałow: nie wyobrażam sobie nie poprzeć takiej akcjiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas